You are here

Līdz 31.martam aicinām visas Eiropas pilsētas pieteikties URBACT Labās prakses apbalvojumam!

24 March 2017

URBACT aicina pilsētas no visas Eiropas Savienības parādīt sevi un pieteikties jaunajai URBACT Good Practice City (URBACT Labās prakses pilsēta) balvai pirms konkursa uzsaukums tiks slēgts 31.martā.

Konkurss tika izsludināts 2016.gada decembrī, un paredzēts, lai sniegtu pelnīto atzinību labās prakses piemēriem ilgtspējīgā, integrētā pilsētu attīstībā. Plānots popularizēt labākos risinājumus, lai arī citas Eiropas pilsētas varētu tos pielietot.

Pieteikuma forma ir relatīvi vienkārša, tās aizpildīšana online prasa tikai pāris stundas.

„Šī ir balva Eiropas pilsētām, kas varētu dalīties ar vienkāršiem risinājumiem, kas patiešām strādā – un kurus varētu atkārtoti pielietot, lai palīdzētu citām pilsētām.”, saka Adele Bucella, URBACT Projektu un Programmēšanas nodaļas vadītāja. „Mēs meklējam nelielas urbānās iniciatīvas ar lielu pozitīvu ietekmi. Esam redzējuši daudzas lieliskas iniciatīvas, sākot no pop-up birojiem līdz integrācijai skolās. Esam pārliecināti, ka Eiropas pilsētās slēpjas aizraujoši labās prakses piemēri – un šis konkurss ir iespēja tikt pamanītiem. ”

Konkurss ir atvērts labās prakses piemēriem, kas risina kādu urbāno izaicinājumu – tas varētu būt saistībā ar demogrāfiskajām pārmaiņām, klimata un vides mērķu sasniegšanu, iniciatīvas bezdarba un urbānās nabadzības mazināšanai un citām tēmām.

URBACT priecāsies par ierosinājumiem no visiem, kas zina lieliskas, bet tajā pašā laikā vienkāršas urbānās iniciatīvas, kas patiešām darbojas. Ja vēlaties nominēt pilsētu dalībai URBACT Good Practice City konkursā, sūtiet ziņu @URBACT Twitter izmantojot mirkļbirku #URBACT_GP (angļu valodā).

Pilsētas, kurām tiks piešķirts URBACT Good Practice City nosaukums, iegūs:

Paaugstinātu atpazīstamību, tai skaitā iespēju parādīt savu labo praksi kopā ar citiem labās prakses piemēriem URBACT City Festival, kas notiks 2017.gada 4.-5. Oktobrī Tallinā.

Iespēju uzstāties par ilgtspējīgas, integrētas urbānās attīstības tēmām URBACT pasākumos un kapacitātes paaugstināšanas aktivitātēs, kā arī sniegt ieguldījumu ES Pilsētprogrammas īstenošanā (EU Urban Agenda)

Palīdzību pieteikuma sagatavošanā dalībai URBACT pārneses tīklos. Dalība Pārneses tīklos ne tikai palīdzēs iegūt kontaktus ar pilsētām, kas vēlētos izprast un atkārtoti pielietot jūsu labo raksi, bet arī uzlabot jūsu labo praksi, izmantojot padziļinātu peer review metodoloģiju.

Video par labās prakses piemēriem - Watch how a Good Practice can look like here

Saites:

·         Vairāk informācijas par labās prakses konkursu -  URBACT Good Practice Call webpage

·         Application platform – online platforma pieteikumu iesniegšanai

·         Application form in word format – pieteikuma forma Word formātā

·         E-pasta adrese gadījumā, ja ir kādi jautājumi: goodpracticecall@urbact.eu (angļu valodā), urbact@varam.gov.lv (latviešu valodā).