You are here

Spotkanie informacyjne Horyzont2020 i inne programy dla miast - 8 lutego 2017 r., Katowice

30 January 2017

Uprzejmie informujemy, że Śląski Związek Gmin i Powiatów we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE w dniu 8 lutego br. (środa) organizuje dzień informacyjny dla miast poświęcony prezentacji programów i konkursów przeznaczonych dla miast. Spotkanie odbędzie się w centrum konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego (ul. Jordana 18, sala 401, IV piętro), rozpoczęcie o godzinie 10.00.


Pierwsza część spotkania będzie poświęcona prezentacji tematów konkursów przeznaczonych dla miast w programie Horyzont 2020 w obszarach: energia, transport, technologie informacyjno-komunikacyjne oraz środowisko. W drugiej części zostaną przedstawione doświadczenia miast z realizacji projektów w ramach programu Horyzont 2020, a także możliwości aplikowania miast w ramach takich programów i inicjatyw jak URBACT, Interreg Europa, Europa dla Obywateli czy Urban Innovative Actions.

Program do pobrania tutaj.

Spotkanie adresowane jest głównie do pracowników Urzędu zajmujących się realizacją projektów oraz aplikowaniem o środki zewnętrzne, zapraszamy jednak także te osoby, których przedmiot pracy pokrywa się z tematyką konkursów ww. programów. Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wypełnienie do dnia 6 lutego br. (poniedziałek) formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: TUTAJ. Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny.

W przypadku wszelkich pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Surmacz, specjalistą ds. polityki miejskiej w Śląskim Związku Gmin i Powiatów (e-mail: msurmacz@silesia.org.pl  tel. 32 251 10 21).