You are here

URBACT - Česká republika

V České republice, stejně tak jako v ostatních zemích, města představují dlouhodobě klíčový prvek rozvoje konkurenceschopnosti. Program URBACT je jedním z nástrojů, který je v ČR k rozvoji měst využíván.

Národní kontaktní místo programu URBACT
Funkci Národního kontaktního místa Operačního programu URBACT III v České republice vykonává odbor regionální politiky MMR ČR.
Eliška
Pilná
Gesční ministerstvo pro URBACT
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
František
Kubeš
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Eliška
Pilná
Související sítě

Building Healthy Communities

Health is important for the wellbeing of individuals and society, but a healthy population is also a prerequisite for economic productivity and...

REFILL

Reuse of vacant spaces as driving Force for Innovation on Local level
Festival měst OP URBACT 2018 v Lisabonu
Ve dnech 12.–14. září 2018 proběhl v Lisabonu další z Festivalů měst OP URBACT. Letošní Festival měst měl za cíl zlepšit schopnosti zástupců měst v oblasti udržitelného městského rozvoje. Program URBACT při této příležitosti oslavil své 15. narozeniny. V rámci programu URBACT III proběhl Festival měst již potřetí (v minulých letech se uskutečnil v Talinu a Rize). O tom, proč se zúčastnit takového Festivalu, o čem vlastně tentokrát byl a v čem se liší od běžných konferencí, se dozvíte v následujícím článku. Můžete se zaregistrovat (link is external) přímo na zasedání, která vás zajímají, včetně zasedání pořádaného OP URBACT na téma překonávání výzev při implementaci řešení udržitelného rozvoje měst (více informací níže). OP URBACT také přispěje na společném zasedání Evropských územních programů na téma budování uživatelsky orientovaného digitálního veřejného sektoru (také níže).
Konference zabývající se vitalitou menších měst v Evropě
Připojte se k nám na jednodenní konferenci, která zdůrazní důležitost udržování menších měst navzdory atraktivitě velkých měst.
Sdílejte příběh vašeho města na blogu OP URBACT
Blog OP URBACT je otevřený příspěvkům od představitelů měst, akademiků, aktivistů na místní úrovni ze všech koutů Evropy (a světa), kteří by rádi sdíleli své praktiky, výzkumy a nadšení týkající se záležitostí souvisejících s integrovaným městským rozvojem.

Article

Festival měst OP URBACT 2018 v Lisabonu

Ve dnech 12.–14. září 2018 proběhl v Lisabonu další z Festivalů měst OP URBACT. Letošní Festival měst měl za cíl zlepšit schopnosti zástupců měst v...

Article

Inovace v zadávání veřejných zakázek

S novou právní úpravou pro zadávání veřejných zakázek, tedy zákonem č. 134/2016 Sb. o zadávání veřejných zakázek, se nesla očekávání pořizování...
Akce
Events
M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31