You are here

Czas podzielić się doświadczeniami!

Edited on

26 May 2021
Read time: 3 minutes

"Time to Share" to okazja dla 23 sieci i ponad 160 partnerów miejskich do podzielenia się swoimi wynikami i kluczowymi wnioskami z praktyk transferu!

Informacje o wydarzeniach, których można się spodziewać w ciągu najbliższych kilku miesięcy na arenie europejskiej znajdują się tutaj. Strona będzie regularnie aktualizowana kolejnymi wiadomościami i wydarzeniami do końca lata. Na stronie URBACT w języku polskim są zamieszczane aktualne wydarzenia końcowe projektów, które teraz kończą swoją działalność.

Jak podzielić się dobrymi praktykami miejskimi?

Miasta stoją przed podobnymi wyzwaniami niezależnie od tego, w którym miejscu Europy się znajdują. Dobra wiadomość jest taka, że miasta nieustannie projektują i wdrażają nowe rozwiązania. Zła wiadomość jest taka, że nadal nie są tak skuteczne w dzieleniu się nimi. Dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić? Odpowiadając na te wyzwania, URBACT w styczniu 2019 r. uruchomił Sieci Transferu, rozpoczynając przenoszenie 23 dobrych praktyk. Zgodnie z metodą URBACT w celu „zrozumienia, adaptacji i ponownego wykorzystania” tych praktyk, sieci skupiły się na bardzo różnych tematach: od zamówień publicznych po miejskie ogrody i szkoły muzyczne. Ponadto sieci transferu wykorzystały ramy metodyczne URBACT na różne sposoby… Wszyscy po drodze nauczyli się czegoś nowego, a więc #TimetoShare

Dwa najważniejsze wydarzenia na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych to:

Kongres Polityki Miejskiej w Katowicach 7 – 8 czerwca 2021
URBACT City Festival 15 – 17 czerwca 2021

Kongres Polityki Miejskiej w Katowicach 7 -8 czerwiec

Kongres Polityki Miejskiej to największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce.

W związku z trwającą pandemią wydarzenie odbędzie się w formule wirtualnej, ze studiem nagraniowym w Katowicach. W dniach 7-8 czerwca 2021 roku będziemy rozmawiać o tym, czym ma być i jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce. Wkład URBACT będzie tu bardzo wartościowy.

Formuła Kongresów Polityki Miejskiej oparta jest na metodologii krajowych forów miejskich UN-HABITAT. Celem prac i dyskusji prowadzonych w ramach Kongresu i powiązanych z nim tematycznych grup eksperckich jest przygotowanie propozycji konkretnych rozwiązań do aktualizowanej Krajowej Polityki Miejskiej jako odpowiedzi na przedstawioną listę priorytetowych wyzwań i problemów (https://bit.ly/wyzwania-i-rekomendacjeKPM).

Program URBACT będzie obecny w obydwu dniach Kongresu:

  • 7-go czerwca (poniedziałek) spotykamy się na ZOOMie, między 11:00 a 17:00. Ten blok czasowy podzielimy na 4 odsłony tematyczne. To będzie czas na wymianę doświadczeń między różnymi Sieciami i rozmowy o zmianach, które zaszły w miastach URBACT dzięki projektom. Pokazane będą dokonania projektowe w postaci filmów, zdjęć, omawiane będą doświadczenia i wskazówki dla innych miast. Celem jest głównie wymiana doświadczeń. Zapraszamy do rozmowy zwłaszcza przedstawicieli Lokalnych Grup URBACT.
  • 8-go czerwca (wtorek) pokażemy najważniejsze wnioski z każdej z Sieci Transferu, które teraz kończą swoją działalność. Całość będzie podzielona na trzy bloki tematyczne: odnowa miejska (14:30 – 15:25), miasto zielone (15:30 – 16:25) oraz włączenie społeczne (16:30 – 17:25).

Zapraszamy do rejestracji na Kongres pod tym linkiem.

Urbact City Festival

URBACT serdecznie zaprasza na pierwszą wirtualną edycję naszego flagowego festiwalu #URBACTfest w dniach 15, 16 i 17 czerwca 2021 r. Posłuchacie tam historii miast z Sieci Transferu Networks, co się w naszych sieciach wydarzyło, co się udało, a co nie i dlaczego. Nawiążecie kontakt z innymi przedstawicielami miast i znajdziecie inspiracje, by spróbować czegoś nowego we własnym mieście.

Dnia 16-go w godzinach 9:00 – 9:30 będzie miał miejsce panel poświęcony polskim miastom uczestniczącym w Sieciach URBACT, z ich udziałem.

Zarejestrujcie się już teraz na URBACT City Festival 2021 i przekażcie informację o tym Waszym partnerom w miastach!

ZAREJESTRUJCIE SIĘ TUTAJ