You are here

Festiwal Miejski URBACT 2018 – czas zacząć!

Edited on

14 September 2018

Już niebawem w Lizbonie przedstawiciele miast spotkają się na kolejnej edycji Festiwalu Miejskiego URBACT. W dniach 13-14 września 2018 r. w stolicy Portugalii wiele miast europejskich będzie uczestniczyć w wydarzeniu w roli aktorów zmian w Europie. Festiwal Miejski URBACT jest otwarty dla wszystkich miast UE, bez względu na to, czy brały udział w sieciach URBACT, czy nie.

Festiwal zapewni miastom możliwość nawiązywania kontaktów i uczenia się od siebie nawzajem o kluczowych zagadnieniach z zakresu zintegrowanego rozwoju miast. Uczestnicy będą mogli stworzyć własny festiwalowy rozkład zajęć, wybierając spośród ponad 50 różnych interaktywnych sesji oraz warsztatów, laboratoriów, targów i sesji odpoczynkowych.

Przekaz wiedzy od europejskich praktyków miejskich

Program Festiwalu Miejskiego URBACT 2018 została opracowany na bazie wkładu 200 miast europejskich, które przez ostatnie dwa i pół roku pracowały wspólnie w "Sieciach Planowania Działań" URBACT nad wieloma zagadnieniami z zakresu zrównoważonego rozwoju miejskiego.

Miasta i ich sieci będą dzielić się swoimi szczególnymi doświadczeniami i zdobytą wiedzą. Program URBACT będzie również dzielić się informacjami zebranymi wśród różnych sieci dotyczących kluczowych tematów, w tym o zintegrowanym i partycypacyjnym rozwoju miejskim, innowacyjnym planowaniu urbanistycznym, tworzeniu i odnowie miasta, miastach uwzględniających równość płci, miastach cyfrowych, integracji migrantów i miastach przyszłości.

Festiwal Miejski URBACT jest wyjątkową okazją do głębszego zapoznania się z nową wiedzą i skorzystania z wymiany między miastami nowymi pomysłami i praktykami w tych dziedzinach.

Warto też dowiedzieć się bezpośrednio od organizatorów Festiwalu, czego można się spodziewać po wydarzeniu oraz co zainspirowało uczestników poprzednich edycji, np. Festiwalu Miejskiego URBACT 2017 w Tallinnie!

Po-festiwalowe możliwości dla miast

W styczniu 2019 r. sekretariat URBACT ogłosi kolejny nabór do Sieci Planowania Działań, dając miastom kolejną okazję na dołączenie do międzynarodowych sieci wymian w wybranym przez siebie temacie.

Festiwal Miejski URBACT to świetny sposób na poznanie miast o podobnych poglądach i poznanie funkcjonowania programu URBACT, jego sieci i sposobu pracy nad zintegrowanymi planami działań dla miast. Udział w Festiwalu może być początkiem nowej podróży z URBACT.

 

Znajdź informacje o Festiwalu Miejski URBACT: