You are here

Kongres Polityki Miejskiej w Kielcach

Edited on

17 October 2019

W dniach 14 – 16 listopada odbędzie się w Kielcach Kongres Polityki Miejskiej, największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. Uczestnicy Kongresu dyskutować będą o tym jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce.

Mniej i bardziej tradycyjne panele i sesje dyskusyjne uzupełnią wydarzenia towarzyszące: Miejskie Kino oraz wycieczki studialne.

Program URBACT będzie obecny na Kongresie i to w aż dwóch odsłonach: na swoim panelu w dniu 15 listopada, pod nazwą „Projekty URBACT w Polsce i Europie, nowa forma zarządzania w samorządzie lokalnym” oraz dzięki stanowisku, na którym dystrybuowane będą materiały programowe.

Jedną z innowacji w ramach konferencji będzie „noc wtop”, gdzie najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z uczestnikami kongresu swoimi mniej udanymi działaniami oraz wnioskami jakie z nich wyciągnęli.

Wydarzenie jest adresowane do wszystkich, którzy interesują się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, ale także mieszkańców.

Wstęp na Kongres Polityki Miejskiej jest bezpłatny. Konieczna jest jednak rejestracja na http://kongres.miasta.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona.

14 – 16 listopada 2019 | Targi Kielce