You are here

Příklady dobré praxe OP URBACT zveřejněny: „Inspirativní řešení pro lepší města“

Edited on

13 February 2018
Read time: 1 minute

Hledáte nápady jak zlepšit kvalitu ovzduší ve městech, podpořit místní pracovní trh nebo jak zapojit občany do ubytovávání uprchlíků? OP URBACT, evropský vzdělávací program a program pro výměnu zkušeností v oblasti udržitelného a integrovaného městského rozvoje, zveřejnil online vyzkoušené a osvědčené postupy pro města.

Některá nejpraktičtější řešení, která města používají každý den k řešení svých problémů, jako jsou demografické změny, dosahování environmentálních a klimatických cílů, nezaměstnanost a městská chudoba, byla zveřejněna na webových stránkách pro příklady dobré praxe OP URBACT. Na stránce naleznete 97 nově oceněných příkladů dobré praxe z 25 evropských zemí.

 „Jedním z klíčových kritérií pro výběr příkladů dobré praxe OP URBACT je, že lze konkrétní příklad přenést do jiného města. Takže je velmi povzbudivé, vidět je nyní zveřejněné online, plné barev a snadno dostupné, jako inspirativní řešení pro lepší města“ říká Adele Bucella, vedoucí oddělení projektů a nastavení programu na sekretariátu OP URBACT v Paříži.

Zástupcům městské správy, aktérům zapojeným do rozvoje měst, voleným zástupcům, výzkumným pracovníkům a obyvatelům budou představeny nápady, jak by svá města mohli vylepšit skrze projekty různého rozsahu. Řada témat se překrývá a zahrnuje např. vytváření pracovních míst, sociální začleňování, snižování produkce odpadu či zapojení občanů do zdokonalování jejich místních oblastí.

Nová online platforma je příležitostí pro města s titulem „URBACT město s dobrou praxí“, aby získala mezinárodní uznání, spojila se s ostatními městy a učila se od nich. Tato příležitost učit se od kolegů a přizpůsobit si a opětovně využít osvědčené postupy bez objevování již objeveného, je obzvláště cenná, především když nejsou dostatečné finanční zdroje. Příklady dobré praxe lze snadno procházet pomocí klíčových slov, nebo je lze filtrovat podle tématu, velikosti města a země.

Projděte si naši novou databázi! Sdílejte ji na sociálních sítích, a pokud vám přijde nějaký příklad dobré praxe opravdu zajímavý, můžete přidat i „LIKE“!

Comments

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.