You are here

PŘIHLASTE SE NA FESTIVAL MĚST OP URBACT III!

Edited on

26 June 2018
Read time: 2 minutes

http://2018cityfestival.urbact.eu/

OP URBACT III zve všechny zájemce o účast na Festivalu měst OP URBACT III 2018, aby se registrovali.

Představitelé měst, volení zástupci a experti na městský rozvoj z celé Evropy budou v Lisabonu v Portugalsku od 13. do 14. září společně pracovat a diskutovat o výsledcích 20 Sítí měst, oslavovat 15. výročí programu a rostoucí vliv měst jakožto klíčových aktérů změn v Evropě.

Během této dvoudenní události budeme sdílet příběhy o obnově měst, která vychází z výměn OP URBACT, a svědectví o rostoucí síle měst řídit změnu.

 

Města jsou středobody inovací vytvářející řešení globálních problémů udržitelnosti, integrace a odolnosti na místní úrovni, které mohou vést k úspěšnému dosažení Cílů OSN pro udržitelný rozvoj. Míra pokroku se zvyšuje, když města spolupracují. Díky Operačnímu programu URBACT, v sítích jako je Covenant of Mayors (Úmluva starostů), prostřednictvím příkladů z programu EU Capital města ukazují, že se snaží být lepší, jsou otevřená učení se od sebe navzájem a jsou připravena ovlivňovat národní a mezinárodní politiku skrze konkrétní postupy od místní úrovně.

Účastníci Festivalu budou mít příležitost se učit přímo od více než 200 měst, jejichž výsledky byly navrženy a testovány první vlnou sítí Operačního programu URBACT. Zasedání v Patio da Galé, hlavním místě konání události, se bude prolínat s návštěvami mimo tyto prostory, což umožní účastníkům lépe porozumět hostitelskému městu Lisabonu a prozkoumat různé aspekty jeho nedávného rozvoje. Prostřednictvím workshopů, walkshopů, panelů, tržišť a neformálního networkingu se festivaloví účastníci budou moci seznámit s nejdůležitějšími trendy, které signalizují změnu, aby inspirovali své vlastní město. Ambasadoři mezinárodních sítí budou pověřeni hledáním a zprostředkováním vlastních dojmů na téma, jak mohou být výsledky sítí OP URBACT okamžitě využity v praxi. Večer budou mít účastníci příležitost společné tvorby s místními umělci a aktivisty, aby přenesli energii města Lisabon přímo do srdce Festivalu.

Připojte se k podnětným diskuzím, inovativním přehlídkám, pohlcujícím zážitkům a šanci si znovu popřemýšlet o budoucnosti Vašeho města.

Stejně jako tomu bylo při minulých ročnících, bude i letos Festival plně propojen s naším hostitelským městem – Lisabonem! Unikátní a dynamické město Lisabon poskytuje městským odborníkům inovativní, živé praxe a mnoho příkladů participativních intervencí. Několik řečníků, umělců a aktivistů předvede různé aspekty jeho nedávné obnovy. Hlavní sídlo Festivalu (Páteo da Galé) vypráví příběh o historickém Lisabonu, zatímco ‚walkshopy‘ – částečně městské safari, částečně interaktivní pěší zasedání – umožní účastníkům objevit různé části města mimo vyšlapané cesty.

Zájemci si již mohou pojistit svou účast na této události registrací, zamluvením letenek a ubytování. Berte na vědomí, že v termínu Festivalu je v Lisabonu poptávka po ubytování vysoká. Doporučujeme proto provést rezervaci co nejdříve. Není na co čekat!