You are here

Registrujte se na workshopy URBACT v rámci Evropského týdne regionů a měst 2021!

Edited on

04 October 2021
Read time: 2 minutes

Letošní 19. ročník Evropského týdne regionů a měst #EURegionsWeek proběhne online v termínu 11. – 14. října 2021.

Během tohoto týdne budou řečníci zastupující programu URBACT prezentovat své postřehy a znalosti o tom, jak mohou města čelit různým výzvám. Zástupci Sekretariátu URBACT navíc představí nové funkce a příležitosti pro města v připravovaném programu URBACT IV pro programové období 2021–2027.

Zarezervujte si své místo na následující workshopy co nejdříve:

Digital for the People - více než jen technologie

13. října od 11:30 do 13:00 (kód: 13WS21581)

Workshop vedený Sekretariátem URBACT ve spolupráci s městem Valencia

Registrace ZDE

Zajímá vás, co znamená digitální přechod pro města a jejich občany? Pak se připojte k této interaktivní relaci a dozvíte se, jak ji mohou města využít pro svůj rozvoj a obnovu po pandemii covid-19. Poslechněte si přímo od měst, o čem digitální přechod je a jak vypadá v praxi. Ať už jste špičkovým chytrým městem nebo teprve zahajujete svou digitální cestu, stále se můžete přiučit, co je nutné k posílení nebo zahájení digitálního přechodu na úrovni měst a jak funguje v různých kontextech a oblastech politik.

Možnosti spolupráce a výzkumu s ESPON, Interact, Interreg Europe a URBACT v programovém období 2021-2027

14. října od 9:30 do 11:00 (kód: 14WS21380)

Workshop spoluorganizovaný programy URBACT, Interact, Interreg Europe a ESPON

Registrace ZDE

Zatímco se nové typy programů ESPON, Interact, Interreg Europe a URBACT připravují na své zahájení, tento workshop Vás informuje, jak budou programy v následujícím programovém období 2021–2027 probíhat. Řečníci představí časový harmonogram, priority a aktivity – a také to, čeho chtějí v roce 2027 dosáhnout a jak přispějí k obnově v Evropě. Prostřednictvím vašich příspěvků a dvou setkání zaměřených na otázky a odpovědi mohou účastníci rozvíjet diskusi.

Inovace pro Spravedlivé městské transformace

14. října 2021 od 11:30 do 13:00 (kód: 14WS21406)

Workshop organizovaný Urban Innovative Actions (UIA)

Registrace ZDE

V souvislosti s plánem obnovy po pandemii covid-19 zdůraznila EU potřebu udržitelného a ekologického oživení, a zároveň důležitost podpory nejzranitelnějších osob, které budou dopady změny klimatu a politikou transformace nejvíce zasaženy.

S přihlédnutím ke klimatickým rizikům a jejich sociálním důsledkům ukazují projekty UIA důležitost testování nových řešení pro nový sociálně-ekologický pakt. V tomto kontextu je klíčové předložit praktické intervence a výsledky, které by mohly inspirovat a podporovat transformace na místní úrovni v evropských městech. Workshop se proto zaměří na praktické zkušenosti a bude využívat online nástroje ke sdílení poznatků účastníků a řešení následující otázky: jak může nový rozpočet EU pomoci připravit cestu ke spravedlivému a zelenému oživení na úrovni měst?

Pro aktuální informace sledujte sociální sítě @URBACT @Euinmyregion, @EU_CoR a #EURegionsWeek