You are here

Wzmacnianie gospodarki technologicznej i cyfrowej: zainspiruj się serwisem Techplace!

Edited on

04 October 2018
Read time: 1 minute

Gospodarka technologiczna i cyfrowa rozwija się w takim tempie, że trudno za nią nadążyć. Chyba, że znajdujemy się w samym centrum technologicznego świata. W jaki sposób miasta, przedsiębiorstwa, jednostki oświaty i mieszkańcy mogą docierać do potrzebnych im informacji, aby wesprzeć rozwój tej "nowej" branży?

Jakie są dobre przykłady? Gdzie mogą się spotkać wszyscy interesariusze, którzy chcą coś zmienić? Odpowiedzią jest: TechPlace.online.

Serwis TechPlace jest dostępny dla każdego, kto aktywnie próbuje rozwijać sektor technologiczny zarówno w ujęciu lokalnym, jak i regionalnym lub krajowym. Jest to miejsce dla osób z sektora publicznego pracujących w strukturach miejskich i regionalnych, a nawet w ministerstwach i agencjach krajowych. To miejsce jest także dla osób z sektora prywatnego, które prowadząc działalność we własnych przedsiębiorstwach chcą także uczestniczyć w programie rozwoju technologii. Jest to również miejsce dla nauczycieli i pracowników akademickich, którzy zdobywają nową wiedzę techniczną i technologiczną.

W istocie jest to miejsce dla wszystkich, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na rozwój gospodarki technologicznej i cyfrowej w całej UE, a także poza nią. Tworzymy społeczność połączoną zainteresowaniami i bezpieczne miejsce do zadawania głupich pytań!

TechPlace to efekt prac kilku Sieci Planowania Działań URBACT, w szczególności TechTown, GEN Y CITY i Interactive Cities i jest inicjatywą mającą na celu zgromadzenie i dzielenie się wiedzą wypracowaną przez te partnerstwa oraz wieloma studiami przypadków i opowieściami o miastach rozwijających gospodarkę technologiczną.

Oto krótki wybór inspirujących opracowań serwisu:

Wejdź na stronę TechPlace.online , zapoznaj się z nią i skorzystaj z bogatej zawartości, a następnie dołącz do naszej rosnącej społeczności na platformie Slack, aby dzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami i pytaniami z osobami o podobnych zainteresowaniach.