You are here

Zapowiedź Festiwalu Miejskiego URBACT 2022

Edited on

19 January 2022
Read time: 1 minute

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2022 roku odbędzie się Festiwal Miejski URBACT 2022. Miejsce: Francja, miasto Pantin w metropolii Wielkiego Paryża. ZAPISZCIE TE DATY W KALENDARZU! 

Po w pełni cyfrowym wydarzeniu w 2021 roku, cieszymy się, że możemy ponownie planować "PRAWDZIWE" spotkanie, z nadzieją, że warunki sanitarne na to pozwolą! 

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej i odbędzie się w mieście Pantin, znajdującego się na obszarze aglomeracji paryskiej

Wydarzenie odbędzie na terenie La Cité Fertile - jednym z największych obiektów kulturalnych z tzw. “miejsc trzecich” (tiers-lieux1) na terenie Paryża. Położone na dawnych terenach kolejowych, La Cité Fertile ma na celu zbliżyć ze sobą ludzi i tworzyć ekosystem przeznaczony transformacji ekologicznej. 

Charakter tego miejsca pełni kluczową rolę w osiągnięciu neutralności węglowej tej edycji Festiwalu. Organizacja Festiwalu Miejskiego URBACT w Pantin będzie nastawiona na skorzystanie z proekologicznego zasilanego energią odnawialną miejsca, zbierającego i kompostującego odpady, z lokalną, sezonową roślinną żywnością. Wdrożone będę też rozwiązania kompensujące emisję dwutlenku węgla powstałego w wyniku podróży uczestników i pozostałego śladu węglowego. To niektóre z działań, które, miejmy nadzieję, utorują drogę kolejnym, już neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla wydarzeniom i praktykom projektowym w całym programie URBACT. 

Jest wiele powodów do świętowania: rozpoczęcie nowej, czwartej edycji programu URBACT, pokazanie osiągnięć Sieci Planowania Działań, bycie znowu razem oraz więcej niespodzianek i zabawy... 

Rejestracja zostanie otwarta niebawem. Bądźcie na bieżąco na naszych kanałach społecznościowych i zapiszcie się do naszego newslettera!