You are here

Zarejestruj się na warsztaty URBACT w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast!

Edited on

26 September 2018
Read time: 1 minute

Można jeszcze zarejestrować się na Europejski Tydzień Regionów i Miast w 2018 r. (European Week of Regions and Cities - EWRC), który odbędzie się w Brukseli 8-11 października pod hasłem "Za silną politykę spójności UE po 2020 r.".

Tutaj można się zarejestrować bezpośrednio na sesje, którymi się interesujemy, w tym sesję prowadzoną przez URBACT na temat pokonywania wyzwań związanych z wdrażaniem rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich (więcej informacji poniżej). URBACT wniesie swój wkład również na sesji wspólnej Europejskich Programów Terytorialnych o tworzeniu zorientowanego na użytkownika cyfrowego sektora publicznego (więcej informacji również poniżej).

Tegoroczne EWRC jest nieco inne, ponieważ głównym miejscem ponad 170 sesji roboczych, oficjalnych wydarzeń, spotkań networkingowych i wystawowych będzie Centrum Konferencyjne Square w centrum Brukseli. Tydzień zapowiada także bardziej interaktywnie. Spodziewać się można interesujących sesji roboczych w formatach takich jak światowe spotkania przy kawie i rozmowy Regionów UE.

Więcej informacji znajdziecie na stronie EWRC i w filmie wprowadzającym do wydarzenia. Zachęcamy również do włączenia się w wydarzenie poprzez korzystanie z hasztaga #EURegionsWeek w serwisach społecznościowych przed, w trakcie i po zakończeniu całego wydarzenia.

Sesje URBACT:

Wprowadzanie pomysłów w życie – jak zmieniać miasta?, środa, 10 października, 11: 30-13: 00 w SQUARE - Brussels Convention Centre, Gold Hall

Ta sesja będzie moderowana przez eksperta URBACT Iana Grahama, tematem przewodnim będą doświadczenia miast w sieciach wdrożenia URBACT, w tym Gandawy i Lyonu. Dołączcie do praktyków miejskich i osób odpowiedzialnych za zmiany, by podzielić się przemyśleniami i pomysłami dotyczącymi wyzwań procesu wdrażania, z którymi każdego dnia mierzycie się w swoich miastach oraz sprawdzicie sposoby na ich pokonanie!

W kierunku tworzenia zorientowanego na użytkownika cyfrowego sektora publicznego, środa, 10 października, 14: 30-16: 00 w SQUARE - Brussels Convention Center, sala 311

Podczas tej sesji zostaną omówione kwestie cyfrowego zarządzania w odniesieniu do najważniejszych wniosków płynących z partnerstwa Agendy Miejskiej w zakresie transformacji cyfrowej oraz czterech europejskich programów terytorialnych: Interreg Europa; Interact; ESPON i URBACT. Przyjdźcie i zobaczcie sposoby na przejście do cyfrowego zarządzania zorientowanego na odbiorcę, z których skorzystały niektóre władze krajowe, regionalne i lokalne!

Będziecie mogli również znaleźć URBACT we wspólnej przestrzeni wystawowej "Urban Corner" w Centrum Konferencyjnego Square. Zwróćcie uwagę na informacje dotyczące małych sesji URBACT prowadzone w tej przestrzeni współdzielonej przez wiele europejskich programów i inicjatyw związanych z miastem.

 

Rejestracja jest otwarta do 28 września 2018 roku.