Apstiprināti 7 jauni URBACT projekti – to starpā 3 projekti ar Latvijas partneru dalību

Edited on 05/07/2021

ES līmeņa pilsētvides attīstības programmas URBACT III Uzraudzības komiteja otrajā konkursā ir apstiprinājusi 7 pārneses tīklu (Transfer Networks) projektus, to starpā arī 3 projektus ar Latvijas partneru dalību: Liepājas dome projekts BluAct, Jelgavas novads – projekts PLAYFUL PARADIGM II un Viļānu novads – projekts Volunteering Cities +.

Otrā konkursa pārneses tīklu galvenais mērķis ir URBACT Labās prakses (Urbact Good Practice) pilsētai apvienot partnerībā četras dažādas ES pilsētas, lai nodotu, pielāgotu un atkārtoti izmantotu atzīto Labo praksi. Starpvalstu mācīšanos un projektu ieviešanu atbalsta eksperti, kas veicina pilsētu kapacitātes celšanu un sekmē izpratni par Labās prakses pielāgošanu konkrētās pilsētas vajadzībām. No 2021. gada jūnija līdz 2022. gada decembrim pārneses tīkli koncentrēsies uz pieredzes apmaiņu un URBACT metodes apguvi.

 

Projekts BluAct

Vadošais partneris: Piraeus (Grieķija).

Partneri: Boulogne sur mer Développement Côte d’Opale (Francija), Gdansk Entrepreneurship Foundation (Polija), Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija (Latvija), Regional development centre Koper (Slovēnija).

BluAct pārneses tīkla projekta mērķis ir atbalstīt ostu un piekrastes pilsētas, lai tās spētu sasniegt ilgtspējīgu pilsētu attīstības mērķus, attīstīt un integrēt mūsdienīgu politiku, rīkus, paņēmienus un pieejas “zilās izaugsmes” inovāciju un uzņēmējdarbības stimulēšanai.

 

Projekts PLAYFUL PARADIGM II

Vadošais partneris: Municipality of Udine (Itālija).

Partneri: Igualada (Spānija), Jelgavas novada pašvaldība (Latvija), Lousã (Portugāle), Municipality of Grosuplje (Slovēnija).

Playful Paradigm palielina pilsētu spējas pielāgoties globālām problēmām, tostarp tām, kas radušās Covid-19 pandēmijas laikā. Projekts veicina iekļaušanu, paaudžu solidaritāti, ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, izturību un veselīgu dzīvesveidu. Nopietns instruments, kas spēj pozitīvi ietekmēt pilsētas labākai nākotnei, ir spēles. Tādēļ Playful Paradigm palīdz pārdomāt sabiedrības labklājību un ir pielāgojams citiem pilsētu apstākļiem, jo spēle ir universāls rīks, kuru dabiski izmanto katrs cilvēks ikdienā.

 

Projekts Volunteering Cities +

Vadošais partneris: Athienou (Kipra).

Partneri: Municipality of Agia (Grieķija), Municipality of Aljustrel (Portugāle), Municipality of Banska Stiavnica (Slovākija), Viļānu novada pašvaldība (Latvija).

Pārneses tīkls Volunteering Cities+ izmanto brīvprātīgo darbu, lai sabiedrības līmenī vērstos pret sociālo atstumtību un nabadzību. Galvenā uzmanība tiek pievērsta paaudžu sadarbībai, kurā dažādas vecuma grupas, kas saskaras ar sociālajām problēmām, cenšas panākt ilgtspējīgu dzīves kvalitātes attīstību vietējā sabiedrībā. Tīkla mērķis ir strukturēt brīvprātīgā darba aktivitātes, piešķirot pamatu augšupejošai pieejai, kur brīvprātīgie var izlemt un īstenot darbības.

 

Visus apstiprinātus projektus var atrast šeit.

Vairāk par pirmā konkursa 23 pārneses tīklu projektu rezultātiem var uzzināt publikācijā.

Rakstu sagatavoja: URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā

Submitted by Anastasija Bizjajeva on 30/06/2021
author image

Anastasija Bizjajeva

See all articles