W odpowiedzi na nabór dobrych praktyk, od 15 kwietnia do 30 czerwca 2024 r. złożono 249 wniosków od 184 miast z 32 krajów. Reprezentowanych jest 25 państw członkowskich UE, a także nowi uczestnicy programu: Albania, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna, Czarnogóra, Serbia, Mołdawia i Ukraina! Niektóre miasta zmaksymalizowały swoje szanse na otrzymanie znaku dobrych praktyk URBACT, zgłaszając więcej niż jedną praktykę. Tak było chociażby w prypadku miasta Wrocławia, który w przyszłym roku będzie gospodarzem Festiwalu Miejskiego URBACT.
Liczba zgłoszeń w poszczególnych krajach
Liczba zgłoszeń w poszczególnych krajach do konkursu URBACT na Dobre Praktyki.
Od lipca do października wszystkie wnioski będą oceniane na podstawie kryteriów określonych w zaproszeniu (i wyjaśnionych w drugim artykule najnowszego biuletynie URBACT):
- zgodność z podejściem zintegrowanym i partycypacyjnym
- pozytywny wpływ na poziomie lokalnym,
- znaczenie i
- potencjału transferu do innych miast europejskich.
Komitet Monitorujący URBACT zbierze się w dniach 29-30 października 2024 r., aby zdecydować, które wnioski otrzymają odznakę Dobrej Praktyki URBACT.
Laureaci skorzystają z szeregu działań komunikacyjnych i promocyjnych, w szczególności z Festiwalu Miejskiego URBACT, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2025 r. we Wrocławiu.
Bądź jednym z pierwszych, którzy dowiedzą się, które miasta i które praktyki zostaną wyróznione znakiem Dobrej Praktyki URBACT, subskrybując Biuletyn URBACT.