Europejska Inicjatywa Miejska uruchamia PORTICO

Edited on 30/10/2023

portico

Portico, nowy portal wiedzy o miastach w UE!

Portico, nowa platforma wymiany wiedzy i społeczności na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w UE, została oficjalnie uruchomiona 10 października w połowie dnia podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2023 w Brukseli.  

Nowa platforma została uruchomiona przez Europejską Inicjatywę Miejską (EUI) we współpracy z URBACT oraz szeregiem inicjatyw, programów i organizacji wspierających rozwój obszarów miejskich w ramach polityki spójności UE. Łączy w sobie wiedzę i zasoby EUI i partnerów na temat produktywnych, zielonych i sprawiedliwych miast, a także kluczowe narzędzia do wdrażania polityki w praktyce.

  

Wiedza miejska, narzędzia, ludzie, społeczność

 

Odkryj trzy główne filary Portico, dostępne od 10 października 2023 r.:  

  1. Platforma wiedzy: repozytorium wiedzy integrujące zasoby i narzędzia z Europejskiej Inicjatywy Miejskiej, Agendy Miejskiej UE, URBACT i innych podmiotów polityki spójności, aby wspierać praktyków miejskich w budowaniu ich wiedzy i umiejętności.  

  1. Panorama miejska: przegląd głównych organów przyczyniających się do projektowania i wdrażania polityk i strategii zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w Europie. Na bazie  istniejącej wiedzy i inicjatyw UE. 

  1. Społeczność Portico: Skupia praktyków, decydentów, ekspertów miejskich, burmistrzów... wszystkich zainteresowanych poprawą zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich z całej UE. Jest to miejsce, w którym rówieśnicy mogą wymieniać się pomysłami, uzyskiwać informacje o nadchodzących wydarzeniach i uczestniczyć w dyskusjach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem obszarów miejskich.  

W miarę rozwoju Portico zgodnie z potrzebami użytkowników, dostępne będą nowe moduły. Zarejestruj się i dołącz do podróży!  

     

Śledź Portico w mediach społecznościowych: #portico #EUI4learning  

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: communication@urban-initiative.eu

Submitted by aldoV on 30/10/2023