Od 10. ledna je vyhlášena nová výzva programu URBACT pro sítě měst Innovation Transfer Networks (ITN)! Propojte se s kolegy po celé Evropě, kteří řeší stejné problémy jako Vaše město a inspirujte se jejich dobrou praxí! 

Přečtěte si více informací o jednotlivých projektech v aktuální výzvě a kontaktujte vedoucí města přes Nástroj pro vyhledávání partnerů

 

V souvislosti s výzvou jsme od 23. ledna do 8. února také navštívili 12 krajských měst, kde jsme Vás informovali  o parametrech výzvy ITN a představili Vám Evropskou městskou iniciativu (EUI). Děkujeme všem, kdo se našich informačních seminářů zúčastnili. S kolegy jsme Vám k dispozici na e-mailu urbact@mmr.gov.cz a eui@mmr.gov.cz. Neváhejte nás kontaktovat!

 

Sledujte nás na našem Facebooku URBACT Czech Republic!

Innovation Transfer Networks

Kontaktujte nás

 • Jak ve Vašem městě funguje potravinový systém? Inspirujte se na EU City Lab ve Francii!

  Připojte se k nám v Mouans-Sartoux a zjistěte, jak může proměna návyků vést ke zdravějšímu a udržitelnějšímu městskému potravinovému systému!

  Markéta Horská

  See more
 • Přihlaste se do výzvy pro sítě měst Innovation Transfer Networks od 10. ledna do 20. března 2024!

  Program URBACT vyhlásil 10. ledna 2024 výzvu pro sítě měst Innovation Transfer Networks, která je pro evropská města výjimečnou příležitostí k přenosu a adaptaci inovativního projektu dokončeného v rámci Urban Innovative Actions do jejich místních podmínek.

  Markéta Horská

  See more
 • Stalo se Vaše město partnerem v sítích APN? Pak je právě pro Vás určena URBACT Univerzita!

  URBACT University 2023, která se bude konat v Malmö (Švédsko) od pondělí 28. srpna do středy 30. srpna 2023, je jednou z hlavních událostí na budování kapacit pro zástupce měst URBACT z celé Evropy. Jejím cílem je předat 500 zástupcům URBACT sítí měst Action Planning Networks vědomosti užitečné pro vypracování integrovaných akčních plánů, které způsobí změny ve Vašich městech. Školení bude probíhat v angličtině.

  Markéta Horská

  See more
 • Action Planning Networks in the URBACT City Festival 2022

  Představujeme Vám nové URBACT sítě měst Action Planning Networks!

  Na zasedání Monitorovacího výboru programu URBACT IV, které se konalo 31. května, byly schváleny nové sítě měst Action Planning Networks.

  Markéta Horská

  See more
 • Find an URBACT Expert - COVER

  Vyberte nejlepšího URBACT experta pro Vaši síť měst!

  Ačkoli program URBACT neustále hledá odborníky, kteří by podpořili zapojená města a další programové aktivity, právě schválil první skupinu ověřených expertů!

  Markéta Horská

  See more
 • Výzva APN v ČR

  Víte, co spojuje Žďár nad Sázavou, Ostravu nebo Broumov? Zapojení do první výzvy programu URBACT IV!

  URBACT letos v lednu vyhlásil svou první výzvu v tomto programovém období. Jaký zájem výzva vzbudila u českých měst?

  Markéta Horská

  See more
 • Iniciativa a úsilí českých měst v naplňování SDGs

  V roce 2015 nás vyrazilo 193 na cestu s cílem naplnit SDGs

  Markéta Horská

  See more
 • Města a zelená transformace: Cesta k udržitelné budoucnosti

  Svět čelí bezprecedentním výzvám: od změny klimatu, přes vyčerpání zdrojů, až po zvyšování nerovností mezi lidmi, a města stojí v čele těchto výzev. Hlavním cílem v environmentální oblasti je udržet globální oteplování pod hranicí 2 °C a usilovat o omezení nárůstu teploty o 1,5 °C oproti předindustriální úrovni. Řešením je Green Transition, česky také zelená transformace nebo přechod k udržitelnosti, který označuje období mezi současností, kdy je náš způsob života dlouhodobě neudržitelný, a dobou, kdy lidská činnost nebude ohrožovat stav a ekosystém planety.

  Markéta Horská

  See more
 • data

  Kde získat chytrá data pro regionální rozvoj?

  Ve společnosti roste množství dat, zvyšuje se tedy potřeba je sbírat cíleně a výběrově, ale zároveň využívat již existující datové zdroje a propojovat je navzájem.

  Markéta Horská

  See more
 • Města pro všechny: co přináší perspektiva genderové rovnosti?

  Proč bychom měli chtít víc žen-starostek? Jak se v gentrifikovaných městských čtvrtích bydlí osamělým seniorkám? A proč se zabývat plánováním jiných dětských hřišť? Tento článek nastiňuje, kde všude se v plánování a řízení měst objevuje otázka genderu, a jak tato perspektiva může pomoct budovat lepší města pro život. 

  Markéta Horská

  See more

Video k Česko-slovenské iniciativě OnStage

CZ&SK iniciativa OnStage

Vystoupení plzeňského sboru Duháček
České a slovenské deti zažívajú úspech vďaka iniciatíve OnStage

V septembri 2022 si české a slovenské mestá zapojené do Česko-slovenskej iniciatívy na prenos dobrej praxe OnStage v rámci Operačného programu URBACT vymenili svoje poznatky, skúsenosti, úspechy a výzvy, ktoré získali počas viac ako 12 mesiacov.

Celý článek ZDE.

Magdaléna Bernátová
Pavla Jenková, kordinátorka projektu v Broumově
Broumov odstartoval díky tanci sociální změnu ve městě

Díky Česko-slovenské iniciativě pro přenos dobré praxe OnStage, která je realizována v rámci OP URBACT III, chce Broumov podpořit integraci a dát příležitost sociálně znevýhodněným osobám, aby mohly participovat na veřejném životě a kultuře.

Celý článek ZDE.

Kamila Gamalová
Vlastimil Šiška, ředitel plzeňské základní školy
Plzeňské děti dokazují, že hudba spojuje napříč městy, státy, národy i etniky

Město Plzeň se v loňském roce rozhodlo využít hudbu jako nástroj sociální změny a v rámci OP URBACT III se společně s dalšími šesti městy zapojilo do Česko-slovenské iniciativy pro přenos dobré praxe OnStage, která je zaměřena na inkluzi sociálně znevýhodněných dětí prostřednictvím performativních umění, především skupinové výuky hudby.

Celý článek ZDE.

Kamila Gamalová
Roman Krouzecky
Roman Kroužecký, starosta města Neratovice
Neratovice díky skupinové výuce hudby usilují o změnu ve společnosti

Neratovice se ve snaze o zlepšení politiky soudržnosti společnosti ve městě zapojilo do Česko-slovenské iniciativy pro přenos dobré praxe OnStage.

Celý článek ZDE.

Kamila Gamalová

Good Practices and Networks

 • Procure

  The goal of this Action Planning network was to explore how to harness the spending power through procurement of public and anchor institutions in the partner

 • CityCentreDoctor

  The cities of this Action Planning network were challenged to identify the urban issues relate to their city centre, analyse perceptions and reality of those

 • REFILL

  In many European cities one of the positive side effects of the financial-economic crisis is the growth of innovative forms of solidarity and commitment at