Jak ve Vašem městě funguje potravinový systém? Inspirujte se na EU City Lab ve Francii!

Edited on 15/02/2024

Připojte se k nám v Mouans-Sartoux a zjistěte, jak může proměna návyků vést ke zdravějšímu a udržitelnějšímu městskému potravinovému systému!

Ve čtvrtek 21. a v pátek 22. března 2024 se ve francouzském Mouans-Sartoux uskuteční EU City Lab on Local Food Systems #1. Jedná se o akci zaměřenou na sdílení znalostí, kterou společně pořádají URBACT a Evropská městská iniciativa (EUI) za podpory města Mouans-Sartoux.

Tato laboratoř EU City Lab se zaměří na téma změny návyků pro zdravý a udržitelný potravinový systém. Cílem akce je prostřednictvím diskusí a sdílením znalostí, tematických zasedání, "walkshopů" a skupinových aktivit prozkoumat, jak může změna stravovacích návyků podpořit systémovou změnu udržitelnosti v evropských městech.

EU City Lab je jedinečnou příležitostí:

- dozvědět se více o dobré praxi města Mouans-Sartoux v oblasti společného školního stravování,

- prozkoumat, jak se další evropská města inspirovala od Mouans-Sartoux v sítích měst URBACT Transfer Networks BioCanteens a BioCanteens#2.

- objevit další dobrou praxi vyzkoušenou v jiných evropských městech na podporu udržitelnosti místních potravinových systémů,

- navštívit místa v Mouans-Sartoux a vyměnit si s místními obyvateli informace o celoměstské udržitelnosti potravin, akcích zapojujících občany a vzdělávacích komunitách,

- diskutovat o tom, jak lze v různých národních kontextech zavést místní projekty směřující ke zdravějším a udržitelnějším potravinovým návykům, a

- lépe porozumět evropskému prostředí v oblasti potravinových systémů.

 

Událost v Mouans-Sartoux bude první ze série tří EU City Labs, které se budou zabývat potravinovými systémy v evropských městech z různých tematických hledisek.

Další laboratoře budou uspořádány v průběhu roku 2024:

- Veřejné zakázky pro více místních, sezónních a udržitelných potravin - Liège, Belgie, 29. a 30. května 2024.

- Udržitelné využívání půdy pro zemědělsko-potravinářské účely (místo a datum budou brzy zveřejněny).
 

Více informací o sérii EU City Lab naleznete zde

  

Podívejte se na předběžný program a přečtěte si praktické informace k organizaci Vaší cesty do Mouans-Sartoux.

 

REGISTRUJTE SE ZDE

 

Submitted by Markéta Horská on 15/02/2024
author image

Markéta Horská

See all articles