• Dni Informacyjne poświęcone pierwszemu naborowi do Sieci Planowania Działań URBACT IV

  Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedIn
  26/01/2023

  W związku z trwającym naborem do Sieci Planowania Działań URBACT w najbliższym czasie zorganizujemy kilka spotkań informacyjnych, na które serdecznie zapraszamy. 

  News
  From urbact
  Off

  Oficjalnie zatwierdzony przez Komisję Europejską w 2022 r. program URBACT IV aktywnie wspiera miasta we wdrażaniu zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju poprzez współpracę w ramach UE. Ułatwia dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami między miastami i z innymi poziomami władzy. Jego celem jest promowanie zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich oraz poprawa polityk miejskich i skuteczności polityki spójności w miastach. 

  W programie URBACT IV zaplanowano trzy rodzaje projektów: 

  1. Sieci Planowania Działań będą opracowywać lokalne zintegrowane plany działania w celu poprawy sytuacji w swoich miastach.
    
  2. Sieci Transferu dostosują i ponownie wykorzystają wybrane dobre praktyki w swoich miastach.
    
  3. Mechanizm Transferu Innowacji będzie służyć opracowaniu planów inwestycyjnych dla inicjatyw powstałych w ramach projektów Urban Innovative Actions i European Urban Initiative. 

  Nabór do Sieci Planowania Działań ogłoszono 19 stycznia i będzie trwał do 31 marca 2023 r. Dziś chcieliśmy się podzielić terminarzem Spotkań Informacyjnych, dedykowanych trwającemu naborowi:

  1. 31 stycznia 2022r. (wtorek), godz. 10.00–13.30, Katowice ul. Dąbrowskiego 23, Budynek Urzędu Marszałkowskiego, Sala Kolumnowa
   LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE 
   LINK DO AGENDY SPOTKANIA (DOC)

    
  2. Dzień Informacyjny URBACT ONLINE 2 luty 2023 r. (czwartek) godz. 10.00–13.00 
   LINK DO SPOTKANIA na ZOOM
   Identyfikator spotkania: 986 3029 0778 
   Kod dostępu: 197428
   LINK DO AGENDY SPOTKANIA (PDF)

    
  3. 3 luty 2023 (piątek), godz. 12.00–15.00 Gdańsk, ul. Okopowej 21/27, w Sali Okrągłej im. L. Bądkowskiego, w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
   LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE

    
  4. 13 luty 2023 (poniedziałek), 10.00-13.00 Toruń, Plac Teatralny 2, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sala 200
   FORMULARZ REJESTRACYJNY
   Wypełniony formularz w wersji elektronicznej należy przesłać na adres d.wisniewski@kujawsko-pomorskie.pl
   Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego br. (piątek) do godz. 13.00.
   Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
    
  5. 9 marca 2023 (czwartek), 10.00-13.00 Konferencja on-line „Finansowanie ochrony środowiska z Programów UE”
   FORMULARZ REJESTRACYJNY
   LINK DO AGENDY SPOTKANIA (PDF)
   Rejestracja zostanie zakończona w dniu 8 marca 2023 r. o godz. 12.00. Liczba uczestników jest organiczna, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Organizatorem Konferencji – Krajowym Punktem Kontaktowym LIFE w NFOŚiGW: life@nfosigw.gov.pl.

  Serdecznie zapraszamy! Kolejne spotkania informacyjne w poszczególnych województwach będą organizowane w lutym. Na pewno będziemy w Toruniu w Kujawsko-Pomorskim w połowie lutego. Niniejszy artykuł z informacjami o kolejnych spotkaniach informacyjnych będziemy uaktualniać na bieżąco. Prosimy często tu zaglądać. 

  Sieci URBACT IV będą współpracować z partnerami z 27 państw członkowskich UE oraz państw stowarzyszonych i krajów IPA: Norwegii, Szwajcarii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii Północnej i Serbii. Miasta z innych krajów będą mogły uczestniczyć w działaniach programu na koszt własny. 

  Sieci URBACT IV nadal będą zajmować się szerokim zakresem tematów miejskich, z którego miasta będą mogły korzystać. Wartościowe będzie jednak uwzględnienie przekrojowych tematów programu: transformacja zielona, równość płciowa w mieście, transformacja cyfrowa. Oczywiście nie zabraknie działań związanych z budowaniem potencjału miast i kapitalizacją doświadczeń URBACT, jak również flagowych wydarzeń (Festiwale Miejskie, Uniwersytety Letnie), które będą kontynuowane do 2027 roku! 

 • URBACT napędza zmiany ulepszające miasta

  Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedIn
  09/01/2023

  Rozpoczynamy nabór URBACT do Sieci Planowania Działań!

  From urbact
  Off

  W drugiej połowie zeszłego roku prezentowaliśmy to wezwanie przy różnych okazjach: m.in. podczas Festiwalu Miast czy też podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Czy przegapiliście któreś z nich? Możecie dowiedzieć się wszystkiego o naborze, dzięki nagraniu z tego ostatniego wydarzenia w tym miejscu. Dostępny jest też program operacyjny URBACT IV w języku polskim. Od października ubiegłego roku uruchomiliśmy platformę do poszukiwania partnerów, gdzie miasta, agencje miejskie, obszary metropolitalne i władze lokalne zgłaszały swoje pomysły na sieci i już rozpoczęły poszukiwania potencjalnych partnerów. 

    

  Nabór URBACT zaczyna się j[u]ż dzisiaj, zatem koniecznie podzielcie się swoimi pomysłami i przejrzyjcie inne propozycje w naszej wyszukiwarce partnerów! 

   

  Zapoznaj się z Programem Współpracy (2021 -2027). WIECEJ INFORMACJI O NABORZE W TYM MIEJSCU.

    

  Co nas jeszcze czeka w 2023 roku?
   
  Najważniejsze daty naszych webinariów dotyczące naboru do Sieci Planowania Działań:
   
  call17 stycznia, od 10.00 do 11.00 CET: wprowadzenie do naboru
  19 stycznia, od 10.00 do 11.00 CET: budowanie silnego partnerstwa 
  14 lutego, od 10.00 do 11.00 CET: wymiana i wyprawa edukacyjna
  7 marca, od 10.00 do 11.00 CET: składanie wniosków  
    

  W drugiej połowie stycznia i pierwszej połowie lutego planowane są także: Dzień Informacyjny URBACT w Warszawie oraz sesje informacyjne w języku polskim. Daty przedstawimy na naszej stronie. 

  Do tego czasu zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej kartki z quizem!

   

  Wesolychswiat123