Atskats no Interreg Sadarbības dienas svīnībām Brīvdabas muzejā!

Edited on 11/10/2023

Interreg Sadarbības dienai par godu 2023. gada 30. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Miķeļdienas svētku ietvaros Brīvdabas muzejā organizēja dažādas Interreg programmu darbnīcas, lai kopā apgūtu jaunas prasmes zaļākai dzīvei.

 

Katru gadu Interreg programmas sanāk kopā, lai atzīmētu sadarbību pāri robežām un reģioniem. Interreg Sadarbības dienas kampaņa ir lieliska iespēja Interreg programmām uzrunāt iedzīvotājus un saistošā veidā parādīt, ko nozīmē Interreg sadarbība. Brīvdabas muzejs ir vieta, kur Latvijas reģioni varēja vienlaikus demonstrēt savas vēsturiskās tradīcijas, kā arī kultūras, amatniecības, ražošanas un citas prasmes.

Miķeļdienas svētkus Brīvdabas muzejā apmeklēja aptuveni 2500 apmēklētāji. Cilvēku plūsma Interreg darbnīcās bija aktīva jau no paša rīta un pat līdz pasākuma noslēgumam. Bija liels prieks būt daļai no kopīga liela ikgadēja Miķeldienas svētku pasākuma, prezentējot Interreg projektu prasmes un sasniegumus. Aicinām noskatīties šo video, lai gūtu labāku priekšstatu par to, kā mums gāja:  

Pārrobežu sadarbības programmas kopā ar projektu partneriem iedvesmoja un palīdzēja ikvienam apgūt jaunas prasmes. No URBACT programmas šajā pasākumā ir iesaistījies projekts Volunteering Cities +. Interreg Sadarbības prasmju darbnīcu ietvaros Jolanta Smane gatavoja garšīgu kazas sieru un biedrības „Latgales tradicionālās kultūras centrs „Latgaļu sāta”” ļaudis piedāvāja unikālu bērza tāss darbnīcu!  

  

Latvijas - Lietuvas programma kopā ar Tour de Crafts projektu organizēja darbnīcu ar profesionālu galda ploteri. Izmantojot galda plotera izgrieztos materiālus, apmēklētāji varēja izgatavot kastītes un uzlīmes, kā arī iesaiņot savu dāvanu. 

     

Centrālā Baltijas jūras reģiona programma kopā ar Rural Lifestyle projekta pārstāvjiem organizēja tējas mandalas darbnīcu. Dalībniekiem bija iespēja formulēt tējas nodomu, no piedāvātajiem augiem, izveidot savu unikālo mandalu, iebērt to tējas maisiņā un paņemt līdzī uz mājām.

   

No Pārrobežu (ārējo robežu) sadarbības programmas ir iesaistījies Green Palette projekts. Darbnīcu ietvaros biedrība Zero Waste Latvija iemācīja apmeklētājus taisīt plastilīnu no dabīgām izejvielām, izveidot piemājas kompostu, kā arī izglītoja, kā pareizi šķirot atkritumus.

  

Savukārt Igaunijas-Latvijas programma kopā ar Gardens Pearls projektu piedāvāja tējas meistarklasi, kur apmēklētājiem bija iespēja izbaudīt autentisku tēju rituālu ar stāstu par augu tējas nozīmi labsajūtas veicināšanā. No Igaunijas-Latvijas programmas iesasitījās arī Livonian Culinary Route projekts, kas piedāvāja dalībniekiem pagatavot dažādu garšu šokolādi.

  

Pasākuma laikā apmeklētājiem bija arī iespēja uzzināt vairāk par Interreg programmām un to sadarbību, piedaloties viktorīnā un laimējot Interreg piemiņas balvas.

  

Pasākums notika Interreg Sadarbības dienas ietvaros. To organizēja Interreg Latvija, Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programma, Interreg V-A Igaunijas – Latvijas programma, Centrālā Baltijas jūras reģiona programma, Pārrobežu (ārējo robežu) sadarbības programma un URBACT.

Submitted by Anastasija Bizjajeva on 11/10/2023
author image

Anastasija Bizjajeva

See all articles