Veiksmīgi aizvadīta URBACT IV un Eiropas Pilsētiniciatīvas programmu informatīva diena!

Edited on 15/05/2024

2024. gada 7. maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā kopā ar Eiropas Pilsētiniciatīvas kontaktpunktu Latvijā tiešsaistē organizēja URBACT IV un Eiropas Pilsētiniciatīvas programmu informatīvo dienu.

Pasākuma mērķis bija sniegt pilsētvides attīstības plānošanā iesaistītajiem speciālistiem informāciju par URBACT IV programmas aktuālo Labās prakses konkursu, kā arī Eiropas Pilsētiniciatīvas aktuālo Inovatīvo Darbību 3. konkursu un nepārtraukti atvērto Pilsētu Savstarpējo apmaiņu konkursu. Pasākumam reģistrējās ap 80 dalībnieku no dažādām pašvaldībām.

Informatīva diena tika sadalīta divās daļās. Pirmā daļa tika veltīta URBACT programmas Labās prakses konkursam, taču otrā daļa - Eiropas Pilsētiniciatīvas aktuāliem konkursiem. Ja esi palaidīs garām info dienas pasākumu, tad Tev ir iespēja noskaties gan pirmās daļas, gan otrās daļas ierakstu

Pirmo pasākuma daļu atklāja URBACT Nacionālā kontaktpunkta koordinatore Latvijā Anastasija Bizjajeva, kura informēja dalībniekus par URBACT IV programmas aktualitātēm, Labās prakses konkursa nosacījumiem, pieteikšanās kārtību un termiņiem. 

Prezentācija par Labās prakses konkursu ir pieejama šeit

""    ""

 

Informatīvās dienas dalībniekiem bija iespēja dzirdēt arī iedvesmojošo pieredzes stāstu no ACTive NGOs projekta, kas 2017. gadā tika atzīts par URBACT Labās prakses piemēru. Un pagaidām tas ir vienīgais Latvijas URBACT Labās prakses piemērs. Par ACTive NGOs projekta pieredzi stāstīja Irina Vasiļjeva un Zinta Gugane, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas projektu vadītājas. 

Prezentācija par ACTive NGOs projekta pieredzi ir pieejama šeit.

""   ""

 

Otro pasākuma daļu atklāja Eiropas Pilsētiniciatīvas kontaktpunkta koordinatore Latvijā Lana Radčenko, kura informēja dalībniekus par Eiropas Pilsētiniciatīvas aktuālo Inovatīvo Darbību 3. konkursu un nepārtraukti atvērto Pilsētu Savstarpējo apmaiņu konkursu. 

Prezentācija par Eiropas Pilsētiniciatīvas aktuālo Inovatīvo Darbību 3. konkursu ir pieejama šeit

Prezentācija par Pilsētu Savstarpējo apmaiņu konkursu ir pieejama šeit.

""    ""

 

Visas prezentācijas un pasākuma ieraksts ir pieejams šeit

Paldies visiem par aktīvu dalību, un turēsim īkšķus par jūsu pieteikumiem!

Submitted by Anastasija Bizjajeva on 15/05/2024
author image

Anastasija Bizjajeva

See all articles