Veiksmīgi aizvadīta pirmā URBACT IV programmas Informatīva diena

2023. gada 26. janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā tiešsaistē organizēja pirmo URBACT IV programmas Informatīvo dienu. Pasākuma laikā dalībnieki tika informēti par URBACT IV programmas iespējām. Pasākumam reģistrējās ap 120 dalībnieku no dažādām pašvaldībām.

URBACT informatīvās dienas mērķis bija gan sniegt pilsētvides attīstības plānošanā iesaistītajiem speciālistiem informāciju par URBACT IV programmas aktuālo projektu konkursu Rīcības plānošanas tīkliem, gan iedvesmot Latvijas pašvaldības dalībai URBACT IV programmā.

Informatīvās dienas pasākumu atklāja URBACT Nacionālā kontaktpunkta koordinatore Latvijā Anastasija Bizjajeva, kura informēja pasākuma dalībniekus par URBACT IV programmas aktualitātēm, Rīcības plānošanas tīklu konkursa nosacījumiem, pieteikšanās kārtību un termiņiem.

Prezentācija par Rīcības plānošanas tīkla konkursu ir pieejama šeit.

 

Informatīvās dienas dalībniekiem bija iespēja dzirdēt iedvesmojošus pieredzes stāstus no Latvijas pašvaldībām, kuri piedalījās iepriekšējā URBACT III programmas projektu konkursā un projektu aktivitāšu īstenošanā. Par Saldus novada pašvaldības pieredzi iPLACE projektā stāstīja Lana Radčenko, Saldus novada pašvaldības starptautisko sadarbības projektu vadītāja.

Prezentācija par iPLACE projekta pieredzi ir pieejama šeit.

 

Kaspars Lielgalvis, ACCESS pilotprojekta vadītājs, dalījās par ACCESS projekta līdzšinējo pieredzi un aktualitātēm, kā arī prezentēja ACCESS projekta ietvaros kopīgi ar Ziemeļrīgas apkaimju attīstības  biedrībām īstenoto pilotprojektu  Kultūras kalendārs.

Prezentācija par ACCESS projekta pieredzi ir pieejama šeit.

 

Pasākuma dalībnieki tika informēti arī par URBACT IV programmas projektu finansēšanas nosacījumiem un līdzfinansēšanas iespējām no valsts budžeta līdzekļiem. Par URBACT IV projektu finansēšanas nosacījumiem prezentēja VARAM Teritoriālās sadarbības projektu kontroles nodaļas vadītājas vietniece Jūlija Bondareva, bet par URBACT IV projektu līdzfinansēšanas iespējām – VARAM Teritoriālās sadarbības nodaļas vecākā eksperte Dita Ķikule.

Prezentācija par URBACT IV programmas projektu finansēšanas nosacījumiem ir pieejama šeit.

Prezentācija par URBACT IV programmas projektu līdzfinansēšanas iespējām no valsts budžeta līdzekļiem ir pieejama šeit.

 

 

Projektu konkurss Rīcības plānošanas tīkliem norisinās no 2023. gada 9. janvāra līdz 2023. gada 31. martam. Vairāk informācijas par projekta konkursu URBACT mājaslapā: https://urbact.eu/get-involved

Paldies visiem par aktīvu dalību, un ceram, ka drīzumā tiksimies URBACT pasaulē!

Submitted by Anastasija Bizjajeva on 08/02/2023
author image

Anastasija Bizjajeva

See all articles