Krajowy Punkt URBACT przy Związku Miast Polskich ma zaszczyt zaprosić miasta oraz inne podmioty działające na rzecz miast do zgłoszenia się do naboru na Sieci Transferu Innowacji. Obecny nabór skupia się na transferze zrealizowanych w ramach programu Urban Innovative Actions projektów , w latach 2016-2023 (patrz strona programu UIA). Miasta, które wdrożyły projekt UIA, będą domyślnie działać jako partnerzy wiodący.
Udział w tych sieciach stanowi dla europejskich miast wyjątkową okazję do poznania unikatowych projektów sfinansowanych w ramach UIA oraz przeniesienia i dostosowania ich osiągnięć do lokalnego kontekstu. Stając się częścią składającej się z 5 do 7 partnerów Sieci Transferu Innowacji, miasta zyskują możliwość zrozumienia rozwiązań wypracowanych przy pomocy funduszy UIA oraz wspólnie z międzynarodowymi partnerami stworzyć plan inwestycyjny ich wdrożenia na własnym terenie. Na działalność każdej Sieci przeznaczone zostanie 550 000 euro.
Zachęcamy miasta i równoważne organy publiczne z Polski oraz 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, państw partnerskich (Norwegia, Szwajcaria), a także miasta z krajów korzystających z Instrumentu Pomocy Przedakcesyjnej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna i Serbia), do przystąpienia do obecnego naboru.
Beneficjentami naboru mogą być:
- miasta o różnym statusie prawnym, bez względu na wielkość;
- publiczne lub pół-publiczne lokalne agencje, częściowo lub w całości należące do władz miasta, odpowiedzialne za określone zakresy polityk miejskich;
- dzielnice miast, w przypadku, gdy posiadają kompetencje w zakresie kształtowania i wdrażania polityki miejskich;
- zorganizowane miejskie obszary funkcjonalne, gdy posiadają kompetencje w zakresie kształtowania i wdrażania polityki miejskich;
Ponadto w ograniczonym zakresie mogą to być również:
- Samorządowe władze wojewódzkie i powiatowe, władza krajowa, w zakresie spraw miejskich;
- Uniwersytety i ośrodki badawcze, w zakresie spraw miejskich;
- Instytucje zarządzające polityką spójności i funduszami solidarności UE.
Potencjalni beneficjenci chcący skorzystać z doświadczenia i know-how projektów UIA, powinni przejść do narzędzia wyszukiwania partnerów URBACT (Partner Search Tool) i wyrazić swoje zainteresowanie konkretnym projektem i miastem, które wdrożyło projekt UIA. Opis narzędzia znajduje się także w dalszej części tekstu.
Na stronie https://urbact.eu/get-involved można znaleźć wszystkie dokumenty dotyczące zaproszenia, wskazówki i daty sesji informacyjnych.
Poniżej grafiki zamieszczamy opis oraz linki do dokumentów i najważniejszych informacji o naborze.
DOKUMENTY
- Terms of Reference - call for Innovation Transfer Networks
(Specyfikacja warunków naboru - zaproszenie dla sieci transferu innowacji)
- GUIDE for applicants - call for Innovation Transfer Networks
(PRZEWODNIK dla wnioskodawców - zaproszenie dla sieci transferu innowacji)
- Application form template - call for Innovation Transfer Networks
(Wzór formularza wniosku - zaproszenie dla sieci transferu innowacji)
- Budget template - call for Innovation Transfer Networks
(Szablon budżetu - zaproszenie dla sieci transferu innowacji)
- Terms of Reference ANNEXES 2-4 - call for Innovation Transfer Networks
(Specyfikacja warunków naboru ZAŁĄCZNIKI 2-4 - zaproszenie dla sieci transferu innowacji)
NARZĘDZIE WYSZUKIWANIA PARTNERÓW
Znajdź swojego partnera wiodącego i jego innowacyjne działanie miejskie!
Partnerami Wiodącymi Sieci Transferu Innowacji będą miasta, które pomyślnie ukończyły projekt Urban Innovative Actions w latach 2016-2023.
Przejdź do Narzędzia Wyszukiwania Partnerów, aby dowiedzieć się, kim są potencjalni partnerzy wiodący, odkryć ich projekty kwalifikujące się do przeniesienia do Sieci Transferu Innowacji i wyrazić swoje zainteresowanie!
Zachęcamy do kontaktu z kilkoma partnerami wiodącymi. Zwiększy to szanse na uczestnictwo w sieci URBACT.
SESJE INFORMACYJNE W POLSCE:
Mamy przyjemność zaprosić potencjalnych beneficjentów z Polski na Dzień Informacyjny w formule online, dnia 7-go lutego 2024.
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny będzie dostępny tej stronie stronie https://urbact.eu/polska
Krajowy Punkt URBACT organizuje również Dni Informacyjne w kilku miastach w Polsce. Daty i szczegóły zamieścimy w najbliższych dniach.
NA POZIOMIE EUROPEJSKIM: Dołącz do sesji informacyjnych, online w języku angielskim, organizowanych przez Sekretariat URBACT, aby dowiedzieć się wszystkiego o naborze do Sieci Transferu Innowacji i zadać swoje pytania!
-
16 stycznia 2024 r., godz. 10.00-11.00 czasu środkowoeuropejskiego: Nabór w pigułce i jego cechy: PYTANIA I ODPOWIEDZI
-
23 stycznia 2024 r., godz. 10.00-11.00 CET: Jak zbudować silne partnerstwo dla Sieci Transferu Innowacji?
-
6 lutego 2024, 10:00-11:00 CET: Wymiana i nauka podczas wyprawy w Sieci Transferu Innowacji
-
7 marca 2024, 10:00-11:00 CET: Czas na złożenie wniosku: technologia i rozwiązywanie problemów
-
14 marca 2024, 10:00-11:00 CET: Końcowe rozwiązywanie problemów
PYTANIA DOTYCZĄCE NABORU
W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy na adres itn@urbact.eu (po angielsku) oraz na adres Krajowego Punktu URBACT (po polsku) aldo.vargas@zmp.poznan.pl
Dalsze informacje opisowe dotyczące wszystkich istotnych tematów związanych z naborem (zakres naboru, partnerstwo projektowe, ekspertyza w ramach projektu, budżet projektu, składanie wniosku przez internet) znajdują się na dole strony https://urbact.eu/get-involved w sekcji FAQ – najczęściej zadawane pytania.