Srečanje mreže Econnecting
Ormož, 10.-11. september 2024
Tema srečanja so bila dostopna in prijazna mesta. Ormož se je predstavil kot gostoljubno mesto in regija – mesto, ki sprejema obiskovalce, delodajalce in naložbe. Med drugim je bilo predstavljenih tudi nekaj navdihujočih praks. Regionalna razvojna agencija Podravje je predstavila kolesarsko pot ob Dravi – Drava Bike, Javni zavod za turizem, kulturo in šport občine Ormož pa turistične strategije in regionalni marketing blagovne znamke „Jeruzalem“. Predstavljeno je bilo tudi delo slovenske nacionalne točke za program URBACT ter mobilnostno problematiko v Slovenji in dobre prakse trajnostnega urbanega razvoja, kot so murali Kočevja, kolesarjenje v šolo v Ormožu, skupnostni center Bohinjska hiša in odstranjevanje tlaka v Ljubljani.
Popoldne je na terenu potekala delavnica, ki se je osredotočala na prenovo osrednjega ormoškega trga. Udeleženci so prispevali številne ideje in dragocene izkušnje iz svojih okolij. Lokalni organizatorji so se izjemno potrudili, da so udeležencem predstavili lokalne dobre prakse in turistično ponudbo, povezano z bogato vinarsko tradicijo Ormoža.
Srečanje mreže Tech Diversity
Idrija, , 18.-19. september 2024
Srečanje je bilo izjemno interaktivno, vodilni strokovnjak je ves čas aktivno usmerjal dogajanje. Delno je bilo srečanje namenjeno ustvarjalnemu delu v skupinah, kjer so partnerji izmenjali informacije o delu na svojih lokalnih akcijskih načrtih in pilotnih aktivnostih ter nadalje razvijali posamezne elemente. Del programa je bil posvečen predavanju ad hoc strokovnjakinje, ki je predstavila številne dobre prakse iz različnih mest. Srečanje pa je postreglo tudi z ogledom dobrih praks na terenu. Med drugim so udeleženci obiskali prostore zavoda ID20, ki se ukvarja s preobrazbe dediščine »iz stvari preteklosti v snov prihodnosti«.
Srečanje mreže U.R.IMPACT
Bovec, 23.-25. september 2024
Tema srečanja je bila trajnostni turizem v mestih, program je bil skrbno oblikovan okoli te teme, hkrati pa je mestom omogočal, da so razvijala svoje pilotne aktivnosti znotraj akcijskih načrtov.
Vsebina srečanja je temeljila na dobrih praksah trajnostnega turizma v Sloveniji. Predstavniki različnih organizacij (Turizem Ljubljane, Posoški razvojni center, Občina Bovec, Triglavski narodni park, ministrstvo vključena v Alpsko konvencijo, lokalni kmetje in gostinci) so predstavili uspešne primere trajnostnega turizma, ki temeljijo na ohranjanju narave in kulture, povezovanju ter vključevanju lokalne skupnosti, obogatitvi lokalnega gospodarstva, trajnostni mobilnosti in še mnogem drugem. Predstavitve so bile kratke, navdihujoče in so jih spremljale diskusije o podobnih praksah ter možnih prilagoditvah v partnerskih mestih.
Udeležencem so po zaključku uradnega programa ponudili različne avanturistične aktivnosti.
Srečanje partnerjev BiodiverCity
Poljčane, 26. september 2024
Srečanje je bilo osredotočeno na izmenjavo dobrih praks iz Poljčan in razpravo o ključnih izzivih biotske raznovrstnosti. Poudarek je bil na raziskovanju inovativnih na naravi temelječih rešitev, njihovem potencialu za prilagajanje in blaženje podnebnih sprememb ter varstvo narave v urbanih okoljih. Med ključnimi temami so bile permakultura v mestih, apiterapija, biotska raznovrstnost reke Dravinje in lokalne dobre prakse, kot sto šolski Miyawaki gozdiček in vrt. Srečanje je bilo popestreno z obiski na terenu, kjer so si udeleženci večino navdihujočih dobrih praks ogledali v živo.