Geolocation
POINT (24.603189 56.879635)
  • Aicinām pieteikties URBACT IV programmas Labās prakses konkursā!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail

    Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina piedalīties URBACT IV starpreģionu sadarbības programmas 2021. - 2027. gadam Labās prakses konkursā. Projektu konkurss norisinās no 2024. gada 15. aprīļa līdz 2024. gada 30. jūnijam.

    News
    From urbact
    Off

    URBACT programmas izpratnē labā prakse ir tāds problēmas risinājums, kas ir praksē labi darbojies un nodrošinājis vēlamos rezultātus, un kuru varētu rekomendēt kā modeli citām pilsētām. Labajai praksei vajadzētu risināt kādu no problēmām, ar kurām saskaras daudzas Eiropas pilsētas, un piedāvāt skaidru, konkrētu risinājumu. URBACT programma meklē ilgtspējīgus, integrētus un līdzdalīgus risinājumus, kurus Eiropas pilsētas varētu viegli piemērot savam vietējam kontekstam. 

    Ekspertu komisijas izvēlētās pašvaldības varēs iepazīstināt kolēģus Eiropā ar savu darbu, un iegūt Eiropas līmeņa atzinību kā URBACT Labās prakses pilsētas. Šāds novērtējums pilsētas līderiem un politiķiem ir kā pierādījums pašvaldības darba kvalitātei, un var palīdzēt pozicionēt pilsētu dažādos veidos, tai skaitā piesaistot papildus finansējumu pilsētas attīstībai. 

    URBACT Labās prakses festivālā 2025. gada aprīlī Polijā, URBACT Labās prakses pilsētām būs iespējams popularizēt savu labo praksi citām pašvaldībām no visas Eiropas. 

    Pēc Labās prakses piemēru noteikšanas, kā nākamais solis 2025. gada aprīlī plānots Pārneses tīklu konkurss, kur URBACT Labās prakses pilsētas nodos savu pieredzi citām ieinteresētajām pašvaldībām. URBACT Labās prakses pilsētas Pārneses tīklu projektu konkursā varēs startēt kā vadošie partneri – tā būs iespēja ne tikai nodot labo praksi citiem, bet arī iegūt resursus jūsu Labās prakses izvērtēšanai un uzlabošanai. 

    Konkursam var pieteikties organizācijas no visas Eiropas Savienības teritorijas, Norvēģijas, Šveices, Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Ziemeļmaķedonijas, Serbijas, Ukrainas un Moldovas. 

    Projektu konkursa nosacījumi, saistītie dokumenti un cita noderīga informācija pieejama programmas mājaslapā

    Programmas Apvienotais sekretariāts 2024. gada 25. aprīlī, 23. maijā un 20. jūnijā plāno organizēt informatīvus seminārus. Aicinām sekot līdzi informācijai programmas mājaslapā: https://urbact.eu/get-involved

    Arī URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā 2024. gada 7. maijā tiešsaistē plāno organizēt informatīvo pasākumu par Labās prakses konkursu. Aicinām sekot līdzi informācijai šeit, kā arī URBACT Latvija sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/EUIunUrbactLatvija un https://twitter.com/URBACT_LV

    Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar programmas Kopīgā Sekretariāta pārstāvjiem (e-pasts: goodpractices@urbact.eu), kā arī programmas Nacionālā kontaktpunkta Latvijā kontaktpersonu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā Anastasiju Bizjajevu (anastasija.bizjajeva@varam.gov.lv; tālr.: 67026467). 

    Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pilda Nacionālās atbildīgās iestādes funkcijas Eiropas Savienības Kohēzijas politikas mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu īstenošanas koordināciju Latvijā, tai skaitā starpreģionu sadarbības programmas URBACT IV īstenošanas koordināciju Latvijā.

  • Ir pieejama UBACT Inovāciju Pārneses tīklu konkursa pirmā statistika!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail

    URBACT IV programma ir saņēmusi 19 priekšlikumus Inovāciju Pārneses tīkliem no 109 partneriem no 25 Eiropas valstīm.

    News
    From urbact
    Off

    URBACT IV konkurss Inovāciju Pārneses tīkliem norisinājās no 2024. gada 10. janvāra līdz 20. martam, pieņemot priekšlikumus no dažādām partnerībām, kur izstrādās īpaši pielāgotu investīciju plānu inovācijas projekta īstenošanai. Pilsētas no visas Eiropas Savienības, Norvēģijas, Šveices, Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Ziemeļmaķedonijas un Serbijas varēja izteikt savu interesi un pievienoties konkursam kā projekta partneri. 

    Kamēr turpinās projektu atlases process, apskatīsim, kas pieteicās un kādās tematiskajās jomās. 

     

    Īsumā par Inovāciju Pārneses tīkliem 

     

    URBACT inovāciju Pārneses tīkli oficiāli sāksies 2024. gada septembrī. Partneri strādās kopā vairāk nekā divus gadus, lai izprastu, pielāgotu un atkārtoti izmantotu inovatīvo praksi, kas iepriekš tika finansēta saskaņā ar Pilsētu inovatīvām darbībām (Urban Innovative Actions). Viņi iesaistīsies apmaiņas un mācību pasākumos, strādās ar URBACT vietējām grupām, lai izstrādātu investīciju plānus savām pilsētām (vadošo partneru gadījumā – nepārtrauktības plānus) un gūs labumu no URBACT kapacitātes palielināšanas un zināšanu iespējām. 

     

    Galvenās tēmas un intereses katrā valstī 

     

    Projektu priekšlikumu vadošās tematiskās jomas ir “Darbavietas un prasmes vietējā ekonomikā” un “Pilsētas nabadzība” ar trīs pieteikumiem, tad seko “Kultūra un kultūras mantojums”, “Digitālā pāreja” un “Pilsētas drošība” ar diviem priekšlikumi katrai tēmai. Tēmu daudzveidība ar to nebeidzas, tika saņemti arī priekšlikumi sākot no pielāgošanās klimata pārmaiņām un vides līdz migrantu un bēgļu izmitināšanai un integrācijai. 

    Ģeogrāfiskā pārklājuma ziņā no 19 iesniegtajiem priekšlikumiem Portugāles pilsētas ir pieteikušās 15 projektos, tālāk seko Spānija un Itālija ar 14 partneriem. Ceturtajā vietā ir Grieķija ar 11 kandidātpilsētām. Ir svarīgi pieminēt, ka šajā konkursā vienā partnerībā nevar būt vairāk kā viens projekta partneris no katras valsts. 

    No Latvijas savu interesi ir izrādījušās 4 dažādas pašvaldības. 

    ""

     

    Kas notiks tālāk? 

     

    Tagad, kad konkurss Inovāciju Pārneses tīkliem ir noslēdzies, ir sācies atlases process. URBACT Sekretariāts jau ir veicis atbilstības pārbaudes, un drīzumā Ārējā novērtējuma grupa sāks darbu, lai izvērtētu pieteikumus. 

    Novērtētie priekšlikumi tiks nodoti izskatīšanai URBACT IV Uzraudzības komitejai, kas 2024. gada 28. jūnijā izvēlēsies vismaz 10 inovāciju pārneses tīklus

    Pilsētas no Ukrainas un Moldovas varēs pievienoties apstiprinātajiem Inovāciju pārneses tīkliem pēc īpaša uzaicinājuma 2024. gada jūnijā. 

    Sekojiet līdzi URBACT mājaslapai, lai uzzinātu oficiālos konkursa rezultātus. Tikmēr sekojiet līdzi citām URBACT iespējām un pierakstieties mūsu informatīvajam e-pastam šeit!

  • Aicinām reģistrēties URBACT IV un Eiropas Pilsētiniciatīvas programmu informatīvajā dienā 2024. gada 7. maijā!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail

    2024. gada 7. maijā tiešsaistē URBACT un Eiropas Pilsētiniciatīvas Nacionālie kontaktpunkti Latvijā organizē URBACT IV un Eiropas Pilsētiniciatīvas programmu informatīvo pasākumu par aktuāliem konkursiem.

    News
    From urbact
    Off

    Pasākuma pirmajā daļā ir plānots informēt dalībniekus par pašvaldību iespējām pieteikties URBACT Labās prakses konkursā, kas tika izsludināts 2024. gada 15. aprīlī, kā arī prezentēt URBACT programmas atzīto labo praksi (ACTive NGOs projektu). 

    Pasākuma otrajā daļā ir plānots informēt par Eiropas Pilsētiniciatīvas aktuālo Inovatīvo Darbību 3. konkursu, kurš tiks izziņots 2024. gada maijā, kā arī nepārtraukti atvērto Pilsētu Savstarpējo apmaiņu konkursu.  

    Aicinām reģistrēties pasākumam šeit.

     

    Pasākuma darba kārtība:

    10:00 – Ievads, vispārīga informācija par URBACT IV programmu

      URBACT Nacionālais kontaktpunkts, VARAM

     

    10:15 – Informācija par URBACT Labās prakses konkursu, pieteikšanās kārtību un termiņiem

     Jautājumi un atbildes

     URBACT Nacionālais kontaktpunkts, VARAM

     

    10:45 – Projekta ACTive NGOs Labās prakses pieredzes stāsts

                    ACTive NGOs projekta pārstāvji

     

    11:10 – Radošās sesijas (meditācija vai ātrais kurss franču valodā)

     

    11:45 – Atpūtas pauze

     

    13:00 - Eiropas Pilsētiniciatīvas Pilsētu savstarpējo apmaiņu konkursa iespējas

      Jautājumi un atbildes

      Eiropas Pilsētiniciatīvas kontaktpunkts Latvijā, VARAM

     

    13:30 – Eiropas Pilsētiniciatīvas (European Urban Initiative) Inovatīvo Darbību 3. konkursa izziņošana

      Jautājumi un atbildes

      Eiropas Pilsētiniciatīvas kontaktpunkts Latvijā, VARAM

      EUI Pastāvīgais sekretariāts no Francijas

     

    14:00 – Noslēgums

     

  • European cities driving change through URBACT Action Planning Networks

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail
    Illustration of several people in a city with the slogan "Read the latest updates on the Action Planning Networks" in the sky and the hashtag #URBACTacts.
    19/03/2024

    Get to know the areas of action and the latest updates of these 30 URBACT networks. 

    Articles
    Illustration of several people in a city with the slogan "Read the latest updates on the Action Planning Networks" in the sky and the hashtag #URBACTacts.
    From urbact
    On

    Networks in numbers

     

    From 1 June 2023 to 31 December 2025, 252 individual partners from 28 European countries have embarked on 30 Action Planning Networks (APN), under the URBACT IV programme. Within their URBACT journey, they aim to build their knowledge and skills to co-design and develop long-term Integrated Action Plans (IAP) to tackle their local challenges. These plans will define the actions to be implemented, covering timings, responsibilities, costings, funding sources, monitoring indicators and risk assessments. 

    Each network is composed of a Lead Partner and another 8-10 project partners. Among the 252 partners, half are newcomers to the programme while the other half already has experience with URBACT III (2014-2020).  

    Networks approved by the URBACT IV Monitoring Committee. Source: URBACT 

    Networks approved by the URBACT IV Monitoring Committee. Source: URBACT 

    All the approved URBACT Action Planning Networks (2023-2025) are aligned with the EU Cohesion Policy and will contribute to its five specific Policy Objectives (POs): PO1 A more competitive and smarter Europe; PO2 A greener Europe; PO3 A more connected Europe; PO4 A more social and inclusive Europe; and PO5 A Europe closer to citizens. 

    Beyond their geographic diversity, the 30 networks also stand out for their wide variety of topics. The URBACT method, which all networks follow, ensures that an integrated approach is applied; stated simply, regardless of the topic, the social, economic, environmental and territorial aspects are considered.  

    To help you navigate the list, we have clustered them here by their main thematic areas: Participative governance; Urban planning; Local development; Climate action; and Social cohesion. 

     

     

    Participative governance 

     

    Networks under the participative governance thematic focus on a wide variety of topics, including citizen engagement, health, localising the Sustainable Development Goals and much more. 

    Led by Genk (BE), Agents of Co-Existence fosters innovative approaches to societal challenges and strives for inclusive local policies with active community involvement by strengthening the skills and competences of civil servants and creating new organisational structures and cultures

    Developing locally-adapted governance processes is the main objective of Cities for Sustainability Governance, with Espoo (FI) as the Lead Partner, but specifically by using UN Sustainable Development Goals (SDGs) as a strategic vehicle. 

    From the heart of Paris (FR), the European cities involved in CITIES@HEART work towards a balanced and inclusive city centre for all users, reversing the loss of attractiveness for cities of different sizes and backgrounds. 

    The One Health 4 Cities network, guided by Lyon (FR), aims to promote the integration of the One Health approach into urban strategies and projects, developing tools that empower decision-makers and operational teams to increase the positive impact of urban projects on the well-being and health of people, animals and the environment

     

    Urban planning 

     

    Urban planning networks address a range of hot topics such as mobility, accessibility, sustainability, public spaces, spatial linkages and territorial cohesion.  

    PUMA (Planning Urban Mobility Actions) helps cities such as Liepaja (LV), its Lead Partner, develop integrated mobility action plans in order to achieve climate-neutral and sustainable mobility in small and medium-sized cities. It is people-centric, prioritising the needs and well-being of individuals

    The S.M.ALL network is all about “Sharing urban solutions towards accessible, sustainable mobility for all.” Led by Ferrara (IT), they navigate the complexity of two URBACT mobility paradigms: inclusivity and sustainability. 

    Romagna Faentina (IT) is at the forefront of ECONNECTING - Greener & closer communities, a network that focuses on sustainable urban-rural mobility solutions within the 30-minute territory, designing and implementing proximity strategies for rural-urban functional areas. 

    SCHOOLHOODS puts children’s health and safety on the menu of a safe, green and happy way to school. Led by Rethymno (EL), the cities belonging to this URBACT network work hand-in-hand with pupils, parents and teachers to co-create solutions allowing pupils to actively go to school on their own.  

    From Balbriggan (IE) to the borders of Europe, the main goal of the EcoCore network is to accelerate the green transition especially in the work environments of the industrial areas of the partner cities, which are transitioning to low-carbon energy sources for transportation, heating and electricity. 

    In a mission to connect urban-rural communities, Creacció Agència d'Emprenedoria of Vic (ES) is currently leading the Beyond the Urban network, which promotes urban-rural mobility through the testing and implementation of sustainable, accessible and integrated mobility solutions, with a focus on intermodality, multi-level governance, inclusion, gender equality, and digital tools. 

     

    Local development 

     

    Local economy, territorial marketing and digital transformation are a few of the topics covered by the local development networks. 

    C4TALENT, whose Lead Partner is Nyíregyháza City with County Rights (HU), pursues the objective of building business & startup friendly environments in cities to lessen the effects of brain drain, attracting and retaining talented young professionals. 

    After the COVID-19 pandemic accelerated the transformation around how work is organised, Dubrovnik Development Agency (HR) initiated Remote-IT, a network that tackles the new challenges cities are experiencing connected to the future of work by facilitating the remote and hybrid work for thriving cities. 

    Another Croatian city is leading a local development action planning network. Sibenik (HR) is at the head of Residents of the future, which addresses the issue of urban depopulation within small and medium-sized cities.  

    With Fundão (PT) as a Lead Partner, METACITY’s main goal is to increase competitiveness of small and medium tech-aware cities, benefiting from the opportunity to enhance service efficiency and citizen satisfaction provided by the metaverse.  

    NextGen YouthWork, headed by Eindhoven (NL), is also contributing to the digital transformation, by going one step further and improving online youth work through innovative digital solutions at the city level.  

    Boosting no-tech and digital local communities, facing specific challenges in terms of diversity, gender equality and inclusion, is the objective of TechDiversity, a network composed of small and medium-sized European cities and guided by Trikala (EL). 

    Led by Mollet del Vallès (ES), DIGI-INCLUSION also promotes inclusion through digital tools, tackling social exclusion and boosting digital inclusion not only by granting access to technology but by enabling people to develop the necessary skills and to become sufficiently empowered to take full advantage of the opportunities offered by the digital world. 

    Life in cities continues even after dark. This is the main statement of the network Cities After Dark. Led by Braga (PT), this network promotes the 'Night Economy', through activities that are essential for a city to function 24 hours a day and play a significant role in the global economy.  

     

    Climate action 

     

    Climate action networks tackle several concerns; green transition, circular economy, green funding and reconversion of spaces, among other subjects. 

    The COPE (Coherent Place-based Climate Action) network, driven by Copenhagen (DK), unlocks the green potentials of citizen action through a place-based approach, recognising citizens and local action groups as fundamental stakeholders working to accelerate the green transition. 

    Led by Munich (DE), LET'S GO CIRCULAR! cities focus on the circular transition of cities. This network addresses all issues relevant to a holistic strategy of circular city ecosystems, fostering innovative solutions. 

    The BiodiverCity partners, with the support of Dunaújváros (HU) as Lead Partner, support and enable communities to plan powerful, nature-based solutions, foster pro-environmental citizen behaviours and draft Urban Greening Plans, contributing to the achievement of the EU Biodiversity Strategy. 

    In4Green is a collaborative network of industrial cities, headed by Avilés (ES), with a shared commitment: to implement the green transition in industrial areas/cities while remaining competitive and inclusive. 

    Restoring “forgotten” urban areas into valuable places for and with residents is the mission of GreenPlace. This Wroclaw-led (PL) network aims to restore urban spaces and make them friendly to both the residents and the environment, by optimising the use of existing resources in the context of ecological crisis, the financial and geopolitical situation. 

     

    Social cohesion 

     

    A variety of topics are addressed by the social cohesion thematic networks, from urban regeneration and place-making to gender, equality, diversity and inclusion. 

    Under the leadership of Clermont Auvergne Métropole (FR), the objective of FEMACT-Cities is to support the drafting of eight “Local Action Plans on Gender Equality” about the main challenges regarding women's liberty and empowerment, through protection, education, emancipation and economic autonomy

    GenProcure also addresses gender equality, focusing on Gender-Responsive Public Procurement, and it is headed by Vila Nova de Famalicão (PT). This network promotes gender equality through working purchases, supplies and services in the public sector.  

    Re-Gen is a European network of cities led by Verona (IT) that aims to support sustainable urban development and social inclusion thanks to the protagonism of secondary school students, aged between 10 and 18, from disadvantaged backgrounds. 

    The Cinisello Balsamo-led (IT) U.R. Impact prioritises social impact in urban regeneration, ensuring social inclusion and community development during urban renewal. They place citizens and their social, economic and environmental well-being at the centre of the processes. 

    The main goal of Breaking Isolation, a network driven by Agen (FR) that fights against isolation by creating social bonds and links between young and elderly and promoting social diversity. 

    In order to build more inclusive and resilient societies, WELDI empowers local authorities for a dignified integration of newly arrived migrants. In achieving this objective, cities of this network, led by Utrecht (NL), collaborate with migrants and other residents, as well as with local, national and international partners. 

    ARCHETHICS network brings together European cities that share the presence of heritage linked to a complex and controversial historical past (totalitarian regimes, contentious borders, etc), such as its Lead Partner Cesena (IT). Their goal is to transform the heritage into places for locals and visitors to share knowledge and come to multi-perspective understandings of the past and new visions for the future

     

    Follow the network journey

     

    This is just a snapshot of the URBACT Action Planning Networks, but stay tuned for more insights from the Lead Experts and partner cities, themselves! You can also follow the journey of these networks on their project pages and social media, benefit from the lessons learned and try them in your own city. 

     

     

     

     

     

  • Rīgas reģiona uzņēmēji POP-UP pasākumā aicināti iepazīt zaļo mobilitāti!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail
    21/03/2024
    21/03/2024

    2024. gada 21. martā Ķekavas novadā notiks (sa)darbības pasākums “KOPĀ BŪS AUGT!”. Šis ir trešais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem, kur būs iespēja gūt jaunas zināšanas un izpratni par zaļo mobilitāti biznesā, dzirdēt labās prakses piemērus un veidot jaunas biznesa sadarbības.

    From urbact
    Off

    Pārvietošanos zirgu pajūgā no elektroauto un elektriskajiem skrejriteņiem šķir vien desmitgades. Progress ir bijis milzīgs, un prognozes liecina, ka nākotnes mobilitātē dominēs zaļās un viedās tehnoloģijas. Zaļā mobilitāte ir viens no veidiem, kā padarīt cilvēku pārvietošanos videi draudzīgāku, taču pastāv atšķirīgi risinājumi. Lai izzinātu, kas šajā jomā notiek Latvijā, konkrētāk – Rīgas reģionā, un kā uzņēmēji var iesaistīties, aicinām ikvienu Rīgas reģiona esošo vai topošo uzņēmēju 21. martā iesaistīties (sa)darbības pasākumā “KOPĀ BŪS AUGT!“. Galvenā tēma “Zaļā mobilitāte”. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzklausīt nozares ekspertu viedokļus, izbaudīt zaļo mobilitāti praksē, apmainīties ar pieredzi un iepazīties ar Ķekavas novada uzņēmumu ilgtspējīgajiem un inovatīvajiem risinājumiem biznesā. Visa pasākuma gaitā – iepazīšanās, tīklošanās un dalīšanās pieredzē par zaļo mobilitāti.

    Pasākuma mērķis ir veicināt Rīgas reģiona uzņēmēju sadarbību, izceļot ilgtspējīgus un inovatīvus uzņēmumu darbības risinājumus, kā arī iepazīt Ķekavas novada uzņēmumus.

    Lai pieteiktu dalību, līdz 13. martam jāaizpilda anketa:  https://ej.uz/pop_up_kekava. Pasākums ir bez maksas.

     

    Pasākuma programma:

    14.00 – 15.00 “Zaļā un gudrā mobilitātes forma – droni”. Ciemos pie pasaulē vadošā dronu programmatūras uzņēmuma “SPH Engineering” (Dzelzs iela 32, Baloži, Baložu pilsēta, Ķekavas novads)

    15.00 – 15.30 Zaļā mobilitāte praksē. Dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja (atbilstošu laikapstākļu gadījumā) ar velosipēdiem doties uz pasākuma otrās daļas norises vietu – Rāmavas muižu, mērojot ar velo ~5 km garu ceļu. (Ceļš ar velo vai mašīnu uz Rāmavas muižu – Rāmavas iela 9, Rāmava, Ķekavas novads)

    15.30 – 16.00 Iestiprināšanās ar kafiju, tēju un uzkodām

    16.00 – 16.30 Zaļā mobilitāte Rīgas reģionā no iedzīvotāju un uzņēmēju perspektīvas. Rūdolfs Cimdiņš, Rīgas Plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs

    16.30 – 17.30 Zaļā prāta vētra. Oriģinālu, reālistisku un praktisku ideju ģenerēšana grupās zaļās mobilitātes risinājumam Rīgas reģionā

    17.30 – 18.30 Vakariņas, tīklošanās

     

    Pasākumu vadīs: Elīna Miķelsone, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja, pētniece, uzņēmēja, inovāciju un ideju vadības eksperte.

    Pasākuma organizēšanā sadarbojamies ar Ķekavas novada pašvaldību, pirmo reizi veidojot pasākumu divu projektu sinerģijā.

     

    Projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ietvaros Pierīgas reģionā norisinājušies jau divi Pop-Up pasākumi, taču aprīlī, maijā un jūnijā notiks vēl šādi pasākumi, un katrs no tiem būs veltīts citai uzņēmējdarbības tēmai, izzinot vai iepazīstinot ar uzņēmumiem, kuri darbojas saskaņā ar ilgtspējīgiem un inovatīviem darbības risinājumiem. Mērķis – veicināt vietējo uzņēmēju atpazīstamību, izceļot ilgtspējīgu un inovatīvus uzņēmuma darbības risinājumus un rosināt uzņēmumu savstarpēju sadarbību.

    Aktivitāte notiek LEADER sadarbības projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” (Nr. 23-00-A019.332-000003), ko īsteno biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām – biedrībām “Pierīgas partnerība”, “Jūras zeme”, “Ropažu Garkalnes partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība” un “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Vairāk par projektu: https://ej.uz/sa_DARBIBA

    Ķekavas novada pašvaldība pasākumu līdzorganizē URBACT IV programmas projekta “Zaļā pārkārtošanās mazpilsētās pie transporta koridoriem (EcoCore)” ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu vietējās ekonomikas attīstību, koncentrējoties uz zaļās izaugsmes izaicinājumiem un iespējām, un pāreju uz ilgtspējīgāku praksi energoresursu un transporta izmantošanā.

     

  • Vebinārs "Iepazīstot mikromobilitāti: tiešsaistes seminārs par iešanu, riteņbraukšanu un aktīvo mobilitāti"

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail
    13/03/2024
    13/03/2024

    2024. gada 13. martā no 10.00 līdz 13.10 PUMA tīkls organizē tiešsaistes vebināru par mikromobilitāti angļu valodā.

    Network
    From urbact
    Off

    Mobilitāte ir ļoti svarīgs pakalpojums, kas jāsniedz visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no viņu labklājības līmeņa, izglītības, sociālā statusa, dzimuma vai citām raksturojošām iezīmēm.

    Neskatoties uz mobilitātes tendencēm pilsētās 21. gadsimtā, maza un vidēja izmēra Eiropas pilsētām trūkst labi attīstītas sabiedriskā transporta sistēmas, riteņbraukšana un pastaigas nav īpaši populārs pārvietošanās veids privātā auto sniegto ērtību dēļ. Privātā auto lietošana palielina CO2 emisiju apjomu, troksni un gaisa piesārņojumu, kā arī samazinās iedzīvotāju iesaiste mobilitātē.

    Nerisinot situāciju, mobilitātes plānošana turpinās būt uz automobiļiem orientēta, pilsētas var kļūt mazāk pievilcīgas tūristiem, iedzīvotājiem, uzņēmējiem un cilvēkiem kopumā.

    Mikromobilitāte var palīdzēt uzlabot šo situāciju.

    Ko sagaidīt no vebināra?

    Kopā ar mobilitātes ekspertiem tiks apskatītas vairākas ar mikromobilitāti saistītas tēmas, sākot ar iešanu, riteņbraukšanu, pašreizējo tendenču un izaicinājumu analīzi, beidzot ar ilgtspējīga transporta tēmām – pētīsim citus aktīvās mobilitātes veidus, iespējas un izaicinājumus un to integrāciju pilsētas transporta sistēmā. Plānota arī paneļdiskusija, kurā dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties sarunās.

    Runātāji:

    Karolīna Orcholska, “PUMA” tīkla vadošā eksperte

    Matija Sikiričs, Zagrebas Universitātes Transporta un satiksmes zinātņu fakultātes pārstāvis

    Juljans Juraks, Zagrebas Universitātes Transporta un satiksmes zinātņu fakultātes pārstāvis

    Klauss Kollingers, “Schoolhoods” tīkla vadošais eksperts

    Darba kārtība

    Reģistrēšanās

  • Pievienojies tiešsaistes Kontaktu dibināšanas pasākumam tavai nākamajai pilsētu apmaiņai Eiropas Pilsētiniciatīvas ietvaros!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail

    Kā būtu iesākt 2024. gadu ar pamatīgu iedvesmas devu? Kā būtu, ja Tu dalītos ar savas pilsētas izaicinājumiem un atrastu tiem risinājumus, izmantojot dažādību un resursu bagātību, ko piedāvā Eiropa? 

    From urbact
    Off

    Pievienojies mums 11. martā, tiešsaistes pasākumā, kas:

    Izskaidros Pilsētu savstarpējo apmaiņu (City-to-city exchanges) piedāvājumu un arī plašākas Kapacitātes pilnveides iespējas, ko pilsētām piedāvā Eiropas Pilsētiniciatīva

    Dos iespēju dzirdēt stāstus no pilsētu praktiķiem kā Tu, kas jau izmantojuši šīs iespējas

    Veicinās partneru meklēšanu un tīklošanos to pilsētu vidū, kas plāno iesniegt pieteikumu Pilsētu savstarpējām apmaiņām (City-to-city exchanges).

    Kas ir Pilsētu savstarpējā apmaiņa (City-to-city exchange)? 

    Pilsētu savstarpējā apmaiņa notiek tad, kad viena pilsēta, kas ir saskārusies ar izaicinājumu ilgtspējīgas pilsētu attīstības jomā, sadarbojas ar citu pilsētu no ES dalībvalstīm, kurai ir pieredze un zināšanas šī izaicinājuma risināšanā. Visbiežāk šī apmaiņa notiek starp divām pilsētām, bet reizēm trešā pilsēta var iesaistīties, ja ir tāda nepieciešamība.

    Eiropas Pilsētiniciatīva nodrošina finansiālu atbalstu apmaiņas vizīšu īstenošanai, kā arī nozīmē ekspertu, kas var palīdzēt vizītes plānošanā un moderēšanā.

    Pieteikumi tiek izvērtēti ienākošā secībā, viena mēneša laikā no iesniegšanas brīža.

    Kāpēc tiešsaistes pasākums ar kontaktu dibināšanas uzsvaru?

    Vairumā gadījumā, Jūsu ideālā partnerpilsēta ar nepieciešamo ekspertīzi identificētajā izaicinājumā eksistē, bet to gluži vienkārši ir grūti atrast. Ar šī tiešsaistes pasākuma palīdzību, mēs mērķējam atbalstīt Jūs sadarbības pilsētu atrašanā, radot vietu, kur satikties.

    Aicinām reģistrēšanās laikā norādīt savas tematiskās vajadzības, lai varam šo informāciju izmantot, iepriekš sagrupējot Jūs pēc līdzīgām interesēm. Mērķis ir radīt situāciju, kurā pēc pasākuma Jums jau ir piemēroti sadarbības kontakti, ar kuriem sazināties.

    Pasākuma norises laiks ir pirmdiena, 11. marts, no plkst. 15:00 – 17:00 pēc Latvijas laika.

    Reģistrējies un apskati darba kārtību šeit.

    Ņem vērā, lai reģistrētos pasākumam, tev jābūt reģistrētam Eiropas Pilsētiniciatīvas mājas lapā!

    Uz tikšanos!

     

    Rakstu sagatavoja:

    Lana Radčenko

    lana.radcenko@varam.gov.lv

    Eiropas pilsētiniciatīvas kontaktpunkts Latvijā

    VARAM Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departaments

     

  • Veiksmīgi aizvadīta URBACT IV programmas Informatīva diena par Inovāciju pārneses tīklu konkursu!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail

    2024. gada 25. janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā tiešsaistē organizēja URBACT IV programmas Informatīvo dienu. Pasākuma laikā dalībnieki tika informēti par URBACT IV programmas Inovāciju pārneses tīklu konkursu. Pasākumam reģistrējās ap 120 dalībnieku no dažādām pašvaldībām.

    Articles
    From urbact
    Off

    URBACT informatīvās dienas mērķis bija gan sniegt pilsētvides attīstības plānošanā iesaistītajiem speciālistiem informāciju par URBACT IV programmas aktuālo projektu konkursu Inovāciju pārneses tīkliem, gan iedvesmot Latvijas pašvaldības dalībai URBACT IV programmā.

    Informatīvās dienas pasākumu atklāja URBACT Nacionālā kontaktpunkta koordinatore Latvijā Anastasija Bizjajeva, kura informēja pasākuma dalībniekus par URBACT IV programmas aktualitātēm, Inovāciju pārneses tīklu konkursa nosacījumiem, pieteikšanās kārtību un termiņiem.

    Prezentācija par Inovāciju pārneses tīklu konkursu ir pieejama šeit.

     

    Pasākuma laikā bija iespēja dzirdēt par Eiropas Pilsētiniciatīvas programmu un to aktuālajiem konkursiem.  Par iespējam pašvaldībām iesaistīties Eiropas Pilsētiniciatīvas programmā prezentēja Lana Radčenko, Eiropas Pilsētiniciatīvas kontaktpunkts Latvijā.

    Prezentācija par Eiropas Pilsētiniciatīvas programmu un to aktuālajiem konkursiem ir pieejama šeit.

     

    Informatīvās dienas dalībniekiem bija iespēja arī dzirdēt iedvesmojošus pieredzes stāstus no Latvijas pašvaldībām, kuri piedalījās iepriekšējā URBACT III programmas projektu konkursā un projektu aktivitāšu īstenošanā. Par Jelgavas novada pašvaldības pieredzi Playful Paradigm II projektā stāstīja Anita Škutāne, Jelgavas novada pašvaldības Projektu nodaļas vadītājas vietniece. 

    Prezentācija par Playful Paradigm II projekta pieredzi ir pieejama šeit.

     

    Inga Zeltiņa-Ušpele, Rēzeknes novada pašvaldības Projektu vadītāja, dalījās ar Volunteering Cities + projekta pieredzes stāstu un paveiktajām aktivitātēm.

    Prezentācija par Volunteering Cities + projekta pieredzi ir pieejama šeit.

     

    Pasākuma dalībnieki tika informēti arī par URBACT IV programmas projektu finansēšanas nosacījumiem un līdzfinansēšanas iespējām no valsts budžeta līdzekļiem. Par URBACT IV projektu finansēšanas nosacījumiem prezentēja VARAM Teritoriālās sadarbības projektu kontroles nodaļas vecākā eksperte Agnese Dimante, bet par URBACT IV projektu līdzfinansēšanas iespējām – VARAM Teritoriālās sadarbības nodaļas vecākā eksperte Dita Ķikule.

    Prezentācija par URBACT IV programmas projektu finansēšanas nosacījumiem ir pieejama šeit.

    Prezentācija par URBACT IV programmas projektu līdzfinansēšanas iespējām no valsts budžeta līdzekļiem ir pieejama šeit.

     

    Projektu konkurss Rīcības plānošanas tīkliem norisinās no 2024. gada 10. janvāra līdz 2024. gada 20. martam. Vairāk informācijas par projekta konkursu URBACT mājaslapā: https://urbact.eu/get-involved

    Paldies visiem par aktīvu dalību, un ceram, ka drīzumā tiksimies URBACT pasaulē!

     

  • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ES Pilsētprogrammas vārdā lūdz pašvaldības iesaistīties pētījuma par zaļo infrastruktūru izstrādē!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail

    ES Pilsētprogrammas ietvaros aktīvi darbojas tematiskā partnerība “Greening Cities” jeb “Zaļākas pilsētas”, kura tuvāko 2 gadu laikā izstrādās darbības plānu, kas iezīmēs konkrētus pasākumus, lai atbalstītu Eiropas Savienības pašvaldības problēmu risināšanā, kas identificētas zaļās infrastruktūras jomā.

     

    From urbact
    Off

    Lai darbības plāns atbilstu visu valstu realitātēm, lūdzam atbildēt uz pētījuma jautājumiem, nodrošinot Latvijas viedokļa pārstāvniecību.

    Lai piekļūtu anketai, spiediet ŠEIT.

    Anketa ir angļu valodā, un tā balstīta 4 apakštēmās:

    - Finansējums;

    - Datu apkopošana un rādītāji;

    - Zaļās infrastruktūras praktiska ieviešana un dabā balstīti risinājumi  

    - Metodika zaļās infrastruktūras pieprasījuma mērīšanai vietējā mērogā. 

    Anketas mērķis ir apkopot informāciju, tajā skaitā izaicinājumus un labās prakses piemērus no nacionāla, reģionāla un vietēja līmeņa pārvaldes iestādēm. Šī informācija apgādās tematisko partnerību ar pašreizējiem datiem un ļaus izpētīt aktuālākās problēmas, izvirzot iespējamos uzlabojumus. Lai partnerība varētu izstrādāt un īstenot konkrētu darbības plānu, sniedzot priekšlikumus labākam regulējumam, finansējumam, kā arī labākai zināšanu un pieredzes apmaiņai zaļās infrastruktūras jautājumos, Jūsu ieguldījums, pieredze, ekspertīze un domas ir ļoti nepieciešamas.

    ES Pilsētprogrammas viens no galvenajiem īstenošanas mehānismiem ir partnerības, ko veido ap ES Pilsētprogrammā identificētajām ES mēroga prioritātēm, izpētot to aktuālākās problēmas un nākot klajā ar iespējamiem uzlabojumiem. Partnerību ietvarā jāizstrādā un jāīsteno konkrēts darbības plāns. Partnerības ir brīvprātīgas un tās veido pilsētas, ES dalībvalstis, Eiropas institūcijas, citas organizācijas un eksperti. Līdz šim ir tikušas izveidotas 18 partnerības par dažādām ES Pilsētprogrammas prioritātēm, no kurām 11 ir noslēgušās, 5 turpinās, bet 2 uzsāk savu darbu. Tās sniegušas priekšlikumus labākam likumdošanas ietvaram un finansējumam ES līmenī, kā arī vairojušas zināšanas attiecīgajos jautājumos.

    Lai uzzinātu vairāk par ES Pilsētprogrammas partnerību “Greening cities” (“Zaļākas pilsētas”), apmeklējiet tās mājaslapu.

    Lai iepazītos ar uzsaukumu par anketu angļu valodā, lasiet Eiropas pilsētiniciatīvas mājas lapā, ES Pilsētprogrammas sadaļā.

    Anketa (angļu valodā) pieejama - https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/GCSurveyUrbanAuthorities

    Termiņš anketas aizpildīšanai ir 2024. gada 31. janvāris.

     

    Informāciju sagatavoja:

    Lana Radčenko

    Eiropas Pilsētiniciatīvas kontaktpunkts Latvijā

    Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

    67026926

    lana.radcenko@varam.gov.lv  

     
  • Piesakies Inovāciju pārneses tīklu konkursam no 2024. gada 10. janvāra līdz 20. martam!

    Copy linkFacebookXLinkedInEmail
    10/01/2024
    20/03/2024

    URBACT 2024. gada 10. janvārī atvēra konkursu Inovāciju pārneses tīkliem, kas ir izcila iespēja Eiropas pilsētām pārnest un pielāgot vietējam kontekstam inovatīvu projektu Pilsētu inovatīvās darbības (Urban Innovative Actions) prakses īstenošanai! 

    News
    From urbact
    Off

    Atklāj visu informāciju par konkursu (darba nolikumu, potenciālās vadošās partnerpilsētas, projektu idejas, kā arī info sesiju datumus) vietnē urbact.eu/get-involved.

    Tikmēr apskati infografiku, lai uzzinātu vairāk par Inovāciju pārneses tīkliem un to piedāvātajām iespējām!