Vasaras podkāsti un publikācijas pilsētu entuziastiem!

Edited on 19/08/2021

Ir lieliska iespēja ne tikai noklausīties URBACT ekspertu un pilsētu jaunāko informāciju, bet arī izlasīt pieejamas publikācijas par pilsētu attīstības jautājumiem. Iedvesmojies!

5 podkāsti:

1. Līdztiesību atjaunošana

Pasaulē slavenais podkāsts “The Urbanist” intervēja URBACT ekspertu Sally Kneeshaw, lai apspriestu unikālo iespēju, ko pandēmija ir piedāvājusi, lai mūsu pilsētās panāktu sieviešu un meiteņu līdztiesību.

2. Pilsētas, kas atgūst tiesības uz mājokli

Visu 2020. gadu Urban Innovative Actions (UIA) un URBACT pētīja, kā pilsētas var izstrādāt mājokļu politiku un praktiskus risinājumus, lai īstenotu tiesības uz mājokli. Stāsti un konkrēti piemēri no Eiropas pilsētām ir apkopoti vienā vietā: right2housing.eu. Nepalaidiet garām divas podkāsta intervijas ar Berlīnes rajona padomnieku Florianu Schmidtu par kopmītnēm un ar bijušo ANO ziņotāju Raquelu Rolniku par atbilstošu mājokli.

3. Tehnoloģiju demistifikācija

Vai jūs interesē “tehnoloģiju ekosistēmas”, “gudri pilsoņi”, “gudras pilsētas programma”? Tad apmeklējiet TechPlace - URBACT vienas pieturas aģentūru, kas savieno pilsētas praktiķus ar lieliskiem digitālās pilsētas panākumu piemēriem un labo praksi, ar ko dalīties. Ir pieejamas septiņas podkāsta epizodes, kā arī daudz citu resursu ...

4. Iedzīvotāju iesaiste pilsētu atjaunošanā

URBAN REGENERATION MIX URBACT pārneses tīkls apvieno septiņas Eiropas pilsētas, kas strādā pie sociālo dimensiju atjaunošanas, ar mērķi palielināt iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību pilsētu telpu atdzīvināšanas procesā. Uzziniet vairāk par šo ceļojumu 10 sēriju podkāstā!

5. Playful Paradigm izplatīšana

Vai esat politikas veidotājs vai pilsētas praktiķis, kurš meklē idejas, lai dotu iespēju kopīgi radīt pilsētas? Tad noklausieties Playful Paradigm projekta tīkla nodarbības, kas ir radušas, pamatojoties uz astoņu Eiropas pilsētu labo praksi.

6 publikācijas:

1. Tika atklātas BioCanteens sastāvdaļas

BioCanteens mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgas skolas ēdināšanas izplatīšanu pilsētās kā galveno sviru integrētas vietējās lauksaimniecības pārtikas pieejas attīstībai, aizsargājot gan iedzīvotāju veselību, gan vidi. Šajā bukletā tiek atklāti ne tikai visi pārneses tīkla elementi un iedvesmojoši pētījumi, bet arī lieliska nodaļa par metodoloģiju, kā arī daži ļoti radoši instrumenti ieinteresēto personu iesaistei un labas prakses nodošanai.

2. Pilsoņu ekosistēmu spēks

Balstoties uz Active NGOs pieredzi, šī grāmata pēta metodes un praksi spēcīgāku vietējo pilsonisko ekosistēmu veidošanai ap kopienas telpām. Tajā apkopota iedvesmojoša prakse, sākot no pašvaldības politikas līdz pilsoņu iniciatīvām, pētīti ieinteresēto personu kartēšanas un ekosistēmu mehānismi un daudz kas cits.

3. Spēle ir nopietna lieta!

Playful Paradigm rokasgrāmatā apkopoti resursi, analīze un stāsti, lai palīdzētu vietējā pilsētu attīstībā iekļaut spēles un spēļošanu. Tas ietver ilustrētas rokasgrāmatas ar visām darbībām, kas nepieciešamas, lai palaistu LudoBus, rotaļlietu bibliotēku un veicinātu rotaļīgas aktivitātes skolās. Savlaicīga lasīšana pirms atgriešanās skolā!

4. Pilsētas džungļu bagātināšana ar bitēm

Šis praktiskais ceļvedis pilsētas biškopībā ir balstīts uz BeePathNeth pieredzi. Tiek izskaidroti visi nodošanas aspekti - no bioloģiskās daudzveidības, izglītības, tūrisma līdz bišu produktu ražošanai. Intervijas grāmatas pēdējā daļā atklāj arī dažus nodošanas procesa aizkulišu noslēpumus...

5. Brīvprātīgie savieno pilsētas

Šajā rokasgrāmatā ir apkopota visa pieredze un zināšanas, kas iegūtas Volunteering Cities pārneses tīklu laikā. Obligāta lasīšana pilsētām, kuras vēlas mainīt savu pārvaldības modeli un iesaistīt brīvprātīgos politikas veidošanā un darbībā!

6. Labas prakses nodošana: kāpēc ne manā pilsētā?

Ja jūs nezināt, ar ko lai sāk pārneses tīklā, tad šī publikācija ir labākais sākums! Tās pozitīvie stāsti no 23 pilsētām, kas pārnesa un pielāgoja labo praksi vietējā kontekstā. Visi stāsti ir sakārtoti atbilstoši trim Leipcigas Hartas dimensijām - “Zaļā”, “Taisnīgā” un “Produktīvā” pilsēta.

 

Submitted by Anastasija Bizjajeva on 19/08/2021
author image

Anastasija Bizjajeva

See all articles